Bilgi

MSÜ-Sınava girerken Adayın Yanında Bulundurması GerekenlerMSÜ, MSÜ sınavı nedir, MSÜ sınavına nasıl başvurulur?, MSÜ Başvuru Şartları, MSÜ Başvuru İşlemleri, MSÜ Sınav Kapsamı, MSÜ-Sınava girerken Adayın Yanında Bulundurması Gerekenler

MSÜ-Sınava girerken Adayın Yanında Bulundurması Gerekenler

Sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacağından adayların sınav binalarına;

  •  Çanta, cüzdan, cep telefonu, her türlü saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlarla; kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş ve diğer takılarla; anahtarlık, her türlü araç anahtarı, plastik ve metal içerikli eşyalarla (başörtü için kullanılan boncuklu/boncuksuz toplu iğne, kağıt/madeni para, anahtarlıksız basit anahtar, ulaşım kartı, basit tokalı kemer, basit tel toka ve basit piercing hariç), her türlü elektronik/mekanik cihazla ve çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi vb. araçlarla, her türlü plastik ve güneş gözlüğü dâhil cam eşyayla (şeffaf/numaralı gözlük hariç), banka/kredi kartı vb. kartlarla,
  • Cep bilgisayarı, saat, sözlük işlevi olan elektronik cihaz, hesap makinesi vb. her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlarla,
  • Her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah ve benzeri teçhizatla,
  • Kalem, silgi, kalemtıraş, her türlü müsvedde kâğıdı, defter, kitap, ders notu, sözlük, dergi, gazete vb. yayınlar, pergel, açıölçer, cetvel, hesap makinesi vb. araçlarla,
  • Bandajı çıkarılmış şeffaf pet şişe içerisinde su hariç içecek, yiyecek vb. gıda/tüketim maddeleriyle,
  • Kutu/şişe içerisinde ilaçla

gelmeleri kesinlikle yasaktır.

Sınavların yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üstleri emniyet görevlileri tarafından elle ve/veya dedektörle aranacak olup, yukarıda belirtilen araç gereç vb. eşyalarla sınava gelen adaylar kesinlikle sınav binalarına alınmayacaktır. Sınavın yapıldığı bina içerisinde sınav öncesinde, sınav sırasında veya sınavdan sonra bu tür araç gereç ve eşyaları taşıdığı tespit edilen adayın sınavı geçersiz sayılacaktır. ÖSYM gerekli gördüğü takdirde sınav günü sınav binalarında sinyal kesici kullanabilecektir. Sınav binaları/salonları ÖSYM tarafından kurulacak güvenlik kameraları ile izlenebilecektir. Sınav görevlilerinin tutanaklarının yanı sıra kamera kayıtları da gerektiğinde sınav kurallarının ihlal edilip edilmediğinin tespitinde delil olarak kullanılacaktır.

Bina girişinde yığılmaya yol açılmaması için adayların çanta ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri binalara
getirmemeleri, sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelmeleri, sınavdan en az 1 saat önce sınavın yapılacağı bina önünde hazır bulunmaları sınav salonlarına zamanında alınabilmeleri açısından son derece önemlidir.

Tüm adaylar, 26 Eylül 2012 tarihli ve 28423 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Adayların ve Sınav Görevlilerinin Sınav Binalarına Giriş Koşullarına İlişkin Yönetmelik” hükümlerine ve ÖSYM’nin internet adresinden yayımlanan sınav uygulamalarına ilişkin güvenlik tedbirlerine uymak zorundadır.

2023-MSÜ Sınav Sonuçları

MSÜ, MSÜ-Sınava girerken Adayın Yanında Bulundurması Gerekenler

MSÜ sınavına katılırken adayların yanında bulundurması gerekenler oldukça önemlidir. Adaylar sınava hazırlık sürecinde bu maddeleri dikkate almalı ve sınav günü unutmamalıdır.

Başlıklar
—————

MSÜ Sınavına Katılırken Yanında Bulundurman Gerekenler

Tablo
———–

Sınav GereçleriBelgeler
Kimlik KartıT.C. Kimlik Kartı
KalemSiyah Tükenmez Kalem
SaatSessiz Çalışan Saat
Geçerli Sınav Giriş BelgesiÖSYM tarafından verilen belge
Sınavda Kullanılan Öğrenim MateryalleriSınava Giren Öğrenciler İçin Özel Yetenek Sınavı Kitapçığı
KalemtraşKurşun Kalem İçin Kalemtraş
Yedek Tükenmez Kalem UcuYedek Uçlar
Kalem SilgisiKurşun Kalem Silgisi

Bu tabloda sınavda yanında bulundurulması gereken önemli maddeler vurgulanmıştır. Bunları hatırlaman önemlidir çünkü sınavda bu maddeleri bulundurmayan adaylar, sınava giremezler.

Sınavda en önemli belge T.C. Kimlik Kartıdır. Bu belgeyi unutmamaya özen göstermelisin. Ayrıca sınavda kullanılacak olan kalem de önemlidir. Siyah tükenmez kalem kullanman gerekmektedir.

Sınava gitmeden önce saatini kontrol etmeyi unutma. Sınav salonunda sessiz çalışan bir saate ihtiyacın olacak. Bununla birlikte, sınavda geçerli bir sınav giriş belgesine de ihtiyacın olacak. Bu belgeyi ÖSYM’den alacaksın.

Sınavda kullanılan öğrenim materyalleri de önemlidir. Özellikle sınava giren öğrenciler için özel yetenek sınavı kitapçığına ihtiyaç duyulacaktır.

Son olarak, kalemtraş, yedek tükenmez kalem ucu ve kalem silgisi gibi materyalleri de unutmamalısın. Bu materyalleri sınav salonunda bulundurmak, olası sorunlara karşı önlem almanı sağlayacaktır.

Bu maddeleri göz önünde bulundurarak sınava hazırlanırsan başarılı olma şansın artar. Sınava gireceğin gün bu malzemeleri yanında bulundurmayı unutma ve sakin ol. Başarılar dilerim!

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu