Üniversiteler

İstanbul Bilgi Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından 2022-2023 yılı için belirlenen öğrenim ücretleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi ücretleri, İstanbul Bilgi Üniversitesi eğitim ücretleri

İstanbul Bilgi Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022-2023

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde eğitim ücrete tabidir. 2022-2023 akademik yılında yıllık öğrenim ücreti, tüm meslek yüksekokulları, yüksekokullar ve fakültelerin İngilizce Hazırlık Programı için 79.500 TL’dir.

tüm meslek yüksekokulları, yüksekokullar ve fakültelerin İngilizce Hazırlık Programı için 110.000 TL’dir.

Hazırlık dışındaki sınıflarda öğrenim ücreti, Hukuk Fakültesi için 139.000 TL;

İletişim Fakültesi, İşletme Fakültesi, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi’nin Psikoloji Programı hariç diğer tüm programları, Mimarlık Fakültesi’nin Endüstri Ürünleri Tasarımı ve İç Mimarlık Programları için 110.000 TL;

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi için 119.000 TL,

Mimarlık Fakültesi’nin Mimarlık Programı, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi’nin Psikoloji Programı için 125.000 TL;

Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Beslenme ve Diyetetik Programı için 98.000 TL;

Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Beslenme ve Diyetetik haricindeki diğer programları için 93.000 TL;

Sivil Havacılık Yüksekokulu, Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu’nun Turizm İşletmeciliği Programı ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Programları için 85.000 TL; Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu’nun Gastronomi ve Mutfak Sanatları Programı için 89.500 TL;

Adalet Meslek Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu’nun Dış Ticaret ve Halkla İlişkiler Programları, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun Anestezi, Fizyoterapi, İlk ve Acil Yardım Programları için 78.900 TL;

Meslek Yüksekokulu’nun Aşçılık, Bilgisayar Programcılığı, Bilişim Güvenliği ve Teknolojisi, E-Ticaret ve Pazarlama, İşletme Yönetimi, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programları, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun Ağız ve Diş Sağlığı, Ameliyathane Hizmetleri ve Tıbbi Görüntüleme Teknikleri için 48.900 TL;

Meslek Yüksekokulu’nun Bankacılık ve Sigortacılık, Grafik Tasarım, İç Mekan Tasarımı, İnşaat Teknolojisi, Mimari Restorasyon, Moda Tasarımı, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun Çocuk Gelişimi, Diş Protez Teknolojisi, Diyaliz, İş Sağlığı ve Güvenliği, Odyometri, Optisyenlik ve Patoloji Laboratuvar Teknikleri Programları için 44.900 dir.

Yukarıda belirtilen öğrenim ücretleri, kayıt esnasında peşin olarak ödenir. Ayrıca, taksitlendirme imkanı bulunmaktadır. Öğrenim ücretlerine TL  %8 KDV dahildir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Bursları, İstanbul Bilgi Üniversitesi Eğitim Ücretleri, İstanbul Bilgi Üniversitesi Ücretleri

Merhaba ve hoş geldiniz!

Bugün sizlere İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin 2022-2023 eğitim ücretleri ve bursları hakkında bilgi vereceğim. Bu bilgileri, Türkçe olarak anlatırken HTML bold tagı ile önemli noktaları vurgulayacağım. İsterseniz hemen başlayalım!

**İstanbul Bilgi Üniversitesi Eğitim Ücretleri**

İstanbul Bilgi Üniversitesi, eğitim ücretleri konusunda şeffaf bir politika izlemektedir. Üniversiteye kabul edilen öğrenciler, akademik yıl başlangıcında kayıt ücretini ödemek zorundadır. 2022-2023 eğitim yılı için kayıt ücreti **2.500 TL**’dir. Bu ücret, öğrencilerin üniversiteye kabul edildiğinde ödemeleri gereken ilk ücrettir.

Eğitim ücretleri ise programlara ve fakültelere göre değişmektedir. **Farklı program ve fakültelerin ücretleri için üniversitenin resmi web sitesini** ziyaret edebilir veya telefonla iletişim kurabilirsiniz.

**Burs Olanakları**

İstanbul Bilgi Üniversitesi, öğrencilere çeşitli burs olanakları sunmaktadır. Bu burslar, öğrencilerin başarı durumlarına, maddi durumlarına ve diğer kriterlere göre değerlendirilerek verilmektedir. Böylece daha çok öğrenciye eğitim fırsatı sunulması hedeflenmektedir.

Öğrenciler, üniversiteye başvururken burs başvuru formunu doldurmalı ve gerekli belgelerle birlikte teslim etmelidirler. İstanbul Bilgi Üniversitesi, burs başvurularını titizlikle inceler ve başarılı olan öğrencilere burs imkanı sağlar.

Burslar, öğrencilerin eğitim ücretlerine **tam ya da kısmi destek** sağlamaktadır. Burs olanakları, yüksek lisans ve doktora programları için de geçerlidir. Burs miktarı ve süresi de başvuran öğrencinin maddi durumuna göre değişiklik gösterebilir.

**Önemli Yerler** HTML bold tagı ile işaretlenecektir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi, **İstanbul**’da **Beşiktaş, Kuştepe ve Dolapdere** kampüslerinde hizmet vermektedir. Bu kampüsler, modern bir eğitim ortamı sunmanın yanı sıra öğrencilere sosyal aktiviteler ve konforlu bir yaşam alanı da sunmaktadır.

Üniversitenin **Akademik Destek Birimi** (ADB), öğrencilerin akademik yönden desteklenmesi için kurulmuştur. Bu birim, öğrencilere dersler, soru çözümleri, atölye çalışmaları gibi akademik faaliyetlerle ilgili destek sağlamaktadır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin **kütüphane** olanakları oldukça geniştir. Öğrenciler, zengin kaynaklara ve dijital verilere kolayca erişebilirler. Ayrıca kütüphane, öğrencilere çalışma alanları ve grup çalışma odaları gibi imkanlar da sunmaktadır.

Unutmayın, üniversitenin resmi web sitesi, detaylı bilgilere ulaşmanız için en güvenilir kaynaktır. Bu konuda yardım almak isterseniz üniversitenin iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

Bu ders anlatımında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin 2022-2023 eğitim ücretleri ve bursları hakkında bilgi verdik. Önemli noktaları HTML bold tagı ile vurguladık. Üniversite hakkında daha fazla bilgi almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Başka bir konuda tekrar görüşmek üzere, başarılar dilerim!

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu