Bilgi

EBA TV ders saatleri ve programı açıklandı!İşte 31 Ağustos TRT EBA uzaktan eğitim ders programı.

TRT EBA TV uzaktan eğitim ders programı ve saatleri yayımlandı. Bu program ile EBA ilkokul, EBA ortaokul ve EBA lise dersleri ile ilgili ayrıntılar belli oldu. Kovid-19 tedbirleri kapsamında okulların kapanmasıyla uzaktan eğitim altyapısı oluşturarak 23 Mart’ta 3 farklı içerikli eğitim kanalı olan TRT EBA TV’yi yayına alan TRT’de ilkokul, ortaokul ve lise için eğitim verilecek. Dersler 18 Eylül’e kadar devam edecek.

EBA TV İLKOKUL DERS PROGRAMI

31 Ağustos uzaktan eğitim ders saatleri belli oldu. EBA TV ilkokul kanalında saat 09:00 ve 10:00’da 1. sınıflar için eğitim verilecek. EBA TV ortaokul ders programı ise ilk olarak 5. sınıf dersleri ile başlıyor.

EBA TV ORTAOKUL DERS PROGRAMI

EBA TV LİSE DERS PROGRAMI

CANLI DERSLERİN GÜN VE SAATLERİ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada, ‘Yeni eğitim öğretim yılı başlıyor. Öğrencilerimizle buluşabileceğimiz EBA Canlı Ders programımız da hazır. Detaylı bilgi için http://eba.gov.tr ve http://uzaktanegitim.meb.gov.tr adreslerine başvurabilirsiniz.’ dedi.

EBA TV ders saatleri ve programı açıklandı!

EBA TV Ders Saatleri ve Programı Açıklandı!

Merhaba sevgili öğrenciler! Eğitim Bilişim Ağı (EBA) tarafından sunulan EBA TV’nin ders saatleri ve programı açıklandı. Artık evlerinizden çıkmadan, televizyon ekranlarınızın karşısına geçerek derslerinizi takip edebileceksiniz. İşte bu benzersiz ve Türkçe ders anlatımı programıyla ilgili önemli noktalar:

1. **EBA TV** hafta içi her gün sabah 09:00’da başlayacak ve akşam 18:00’a kadar devam edecek. Bu süre boyunca ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için birbirinden farklı dersler sunulacak.

2. Dersleri takip ederken önemli noktaları vurgulamak için HTML bold tagı kullanabiliriz. Bu tagı kullanarak metninizi daha belirgin ve dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

3. Başlıkların önemli olduğunu ve dikkat çekmesi gerektiğini unutmayalım. Başlıkları kalın yazarak okuyucunun dikkatini daha kolay çekebilir ve ana konuları daha iyi özetleyebiliriz.

4. Tablolar, verileri düzenli bir şekilde sunmak ve karşılaştırmak için harika bir araçtır. Benzersiz örnekler kullanarak tabloları yeniden düzenleyebiliriz. Örneğin, matematik dersinde bir tablo oluştururken çarpım tablosunu kullanabilir ve öğrencilere kolaylık sağlayabiliriz.

5. Diğer dersler için de örnekler verecek olursak, Türkçe dersinde yazım kurallarını açıklayan bir tablo oluşturabiliriz. Burada öğrencilerin sıkça karıştırdığı noktaları belirtip, doğru kullanımları ve örnek kelimeleri tablo içerisinde sunabiliriz.

EBA TV’nin ders saatleri ve programı açıklanmış durumda. Öğrenciler olarak bu benzersiz ve Türkçe ders anlatımından faydalanabiliriz. Önemli noktaları HTML bold tagı ile vurgulayarak dikkat çekici bir şekilde iletebilir ve başlıkları kalın yaparak ana konuları özetleyebiliriz. Tabloları ise benzersiz örneklerle değiştirerek daha çekici ve öğretici hale getirebiliriz. EBA TV sayesinde ulaşılabilir eğitim için heyecanla bekleyelim!

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu