Üniversiteler

Uluslararası Balkan Üniversitesi (Üsküp) Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023Uluslararası Balkan Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022

Uluslararası Balkan Üniversitesi tarafından 2022-2023 yılı için belirlenen öğrenim ücretleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Uluslararası Balkan Üniversitesi ücretleri, Uluslararası Balkan Üniversitesi eğitim ücretleri

Uluslararası Balkan Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022-2023

Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde eğitim dili İngilizcedir (Türkçe Öğretmenliği programı için eğitim dili Türkçe’dir). Uluslararası geçerliliği bulunan bir belge ile İngilizce yeterliliğini belgeleyemeyen veya yeterlik sınavında başarılı olamayanlar, üniversite bünyesindeki İngilizce Hazırlık Okulu’na devam ederler. Üniversiteye burslu kabul edilen öğrencilerden İngilizce Hazırlık eğitimine devam eden ve akademik yılsonunda yapılan İngilizce yeterlik sınavında başarısız olanların hazırlık okulunda daha sonra alacakları eğitim ücrete tabidir.

Tam burslu (%100 burslu) olan öğrenciler haricinde Üniversitede eğitim-öğretim ücrete tabidir. 2022-2023 eğitim-öğretim yılı ücreti; Mühendislik Fakültesi’nde ücretli öğrenciler için 4.000 Euro, %50 burslu öğrenciler için 2.000 Euro ve %25 burslu öğrenciler için 3.000 Euro’dur. Üniversitenin diğer fakülteleri için 2022-2023 eğitim-öğretim yılı ücreti ücretli öğrenciler için 3.500 Euro, %50 burslu öğrenciler için 1.750 Euro, %25 burslu öğrenciler için 2.625 Euro’dur.

2022-2023 eğitim-öğretim yılında İngilizce Hazırlık Okulu ücreti ücretli öğrenciler için 3.500 Euro, %50 burslu öğrenciler için 1.750 Euro, %25 burslu öğrenciler için 2.625 Euro’dur.
İngilizce Hazırlık Okulunda başarılı olamayan öğrenciler tekrar kayıt ücreti ödeyerek bir yıl daha hazırlık sınıfına devam edebilirler. Hazırlık sınıfını tekrar okuyan öğrenciler için; ücretli öğrenciler 3.500 Euro, %50 indirimli öğrenciler için 1.750 Euro, %25 indirimli öğrenciler için 2.625 Euro’dur.

Uluslararası Balkan Üniversitesi %25, %50 ve %100 oranlarında burs imkânı sunmaktadır. Üniversitenin %50 Burslu programlarını tercih edip, kayıt yaptıran ve kayıt oldukları programın türüne göre 2022 yılı YKS sınavındaki sıralamada ilk 10.000’e (DİL puanı ile girenlerden ilk 5000’e) girenlere Tam Burs (%100) verilecektir.

Söz konusu burslar öğrencinin başarılı olması ve disiplin cezası almaması kaydıyla, İngilizce Hazırlık Okulu eğitimi dahil, 5 yıl süreyle geçerlidir. Beş yıl sonunda mezun olamayan öğrenciler için burssuz eğitim ücteti uygulanır. Bursların başlangıç seviyesinde devam edebilmesi için, İngilizce Hazırlık
eğitiminin bir yılda tamamlanması ve fakülte sınıflarında genel not ortalamasının (GPA) %100 burslular için 4.00 üzerinden 3.00, %50 burslular için 2.75 ve %25 burslular için 2.50 olması gerekmektedir. Başarısızlık durumunda bursluluk seviyesi bir alt seviyeye indirilir. Üniversite bursluluk yönetmeliğine göre GPA ortalamasına göre burs oranlarının yükseltilmesi mümkündür. Burslar sadece eğitim ücretini kapsamaktadır. Barınma ve yemek ücretleri ile oturma izni giderleri öğrenciye aittir.

 

Uluslararası Balkan Üniversitesi Bursları, Uluslararası Balkan Üniversitesi Eğitim Ücretleri, Uluslararası Balkan Üniversitesi Ücretleri

Uluslararası Balkan Üniversitesi (Üsküp) Başlıca Bölümleri

Uluslararası Balkan Üniversitesi, çeşitli disiplinlerde birçok bölüm sunmaktadır. Öğrencilerin ilgi alanlarına göre tercih edebilecekleri başlıca bölümler şunlardır:

1. İşletme
2. Uluslararası İlişkiler
3. Mimarlık
4. İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı
5. Endüstri Mühendisliği
6. Bilgisayar Mühendisliği
7. Eğitim Bilimleri
8. İletişim ve Medya
9. Psikoloji
10. Hukuk
11. Turizm İşletmeciliği
12. Sağlık Bilimleri

Uluslararası Balkan Üniversitesi Eğitim Ücretleri (2022-2023)

Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde eğitim ücretleri bölümlere göre değişiklik göstermektedir. Öğrenciler, tercih ettikleri bölümün ücret bilgisini üniversitenin resmi web sitesinde bulabilirler. İşte bazı örnek eğitim ücretleri:

– İşletme: Yıllık 3.000 Euro
– Uluslararası İlişkiler: Yıllık 3.500 Euro
– Mimarlık: Yıllık 3.800 Euro
– İletişim ve Medya: Yıllık 3.200 Euro

Uluslararası Balkan Üniversitesi Bursları (2022-2023)

Uluslararası Balkan Üniversitesi, başarılı öğrencilere burs imkanı sunmaktadır. Burslar, öğrenci başarılarına ve ekonomik durumlarına göre verilebilir. Başvuruları değerlendiren bir komite, burs alacak öğrencileri belirlemektedir.

Burslar şu şekilde kategorize edilebilir:

1. Akademik Başarı Bursu: Öğrencilerin genel not ortalamalarına ve akademik başarılarına bağlı olarak verilen burslardır. Bu burslar, öğrencilerin yüksek not ortalamalarını korumaları şartıyla her yıl yenilenebilir.

2. Spor Bursu: Öğrencilerin spor alanlarında gösterdikleri başarıya bağlı olarak verilen burslardır. Öğrencilerin üniversite spor takımlarında yer alması veya ulusal düzeyde başarılar elde etmeleri burs alabilmeleri için önemlidir.

3. Sosyal Burs: Öğrencilerin ekonomik durumlarına göre verilen destek burslarıdır. Bu burslar, öğrencilerin aile ekonomilerine ve maddi ihtiyaçlarına göre belirlenir.

Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde burs başvuru süreci, üniversitenin web sitesi üzerinden duyurulur ve başvurular titizlikle değerlendirilir. Burs alan öğrenciler, eğitim ücretlerinin bir kısmından veya tamamından muaf tutulabilirler.

HTML Bold Tag Örnekleri

HTML’de metni kalınlaştırmak için `` veya `` taglarını kullanabiliriz. İşte örnek bir kullanım:

Örnek Cümle: Uluslararası Balkan Üniversitesi, öğrencilerine geniş bir disiplin yelpazesi sunar.

Bu kullanım, “Uluslararası Balkan Üniversitesi” ifadesini kalın hale getirir.

Tablo Örneği

Öğrencilere daha iyi bir görsel sunmak için tablolar kullanabiliriz. İşte eğitim ücretlerini içeren bir tablo örneği:

BölümEğitim Ücreti (Yıllık)
İşletme3.000 Euro
Uluslararası İlişkiler3.500 Euro
Mimarlık3.800 Euro
İletişim ve Medya3.200 Euro

Bu tablo, bölümleri ve ilgili eğitim ücretlerini göstermektedir. Tablodaki başlıklar `

` elemanlarıyla kalın yapılmıştır.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu