Eğitim Ücretleri

Piri Reis Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023Piri Reis Üniversitesi tarafından 2022-2023 yılı için belirlenen öğrenim ücretleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Piri Reis Üniversitesi ücretleri, Piri Reis Üniversitesi eğitim ücretleri

Piri Reis Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022-2023

Piri Reis Üniversitesi’ne 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı itibari ile yerleşip kayıt olan öğrencilere ait,  2022-2023 Eğitim ve öğretim yılında KDV dahil yıllık öğrenim ücreti;

Lisans (Denizcilik Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi) 113.400 TL;

Hukuk Fakültesi 129.600 TL,

Önlisans programları (Denizcilik Meslek Yüksekokulu) 75.600 TL,

Hazırlık Sınıfı 75.600 TL’dir.

NOT: LÜTFEN TERCİH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DİKKATLİCE KONTROL EDİNİZ. YUKARIDA BELİRTİLEN ÜCRETLER PEŞİN ÜCRETLER OLUP ÜCRETLERDEN BAZILARI KDV DAHİL VE BAZILARI İSE KDV HARİÇ FİYATLARDIR.SİTEMİZDEKİ VERİLER BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. TERCİHLERİNİZİ KESİNLEŞTİRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERİLERİNİ KONTROL EDİNİZ.

Piri Reis Üniversitesi Bursları, Piri Reis Üniversitesi Eğitim Ücretleri, Piri Reis Üniversitesi Ücretleri

Piri Reis Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022-2023

Selamlar! Bugün size Piri Reis Üniversitesi’nin eğitim ücretleri ve bursları hakkında bir ders anlatımı yapacağım. Piri Reis Üniversitesi, İstanbul’da denizcilik alanında uzmanlaşmış saygın bir üniversitedir.

# Eğitim Ücretleri

Piri Reis Üniversitesi’nde eğitim ücretleri her yıl güncellenmektedir. 2022-2023 akademik yılı için eğitim ücretleri aşağıdaki gibi belirlenmiştir:

– İşletme Fakültesi: Yıllık 25.000 TL
– Mühendislik Fakültesi: Yıllık 30.000 TL
– Denizcilik Fakültesi: Yıllık 35.000 TL

Eğitim ücretlerine her yıl belirli bir oranda zam yapılmaktadır. Üniversite, ödemeleri dönemlik veya taksitli olarak kabul etmektedir.

# Burs Olanakları

Piri Reis Üniversitesi, birçok öğrenciye burs imkânı sunmaktadır. Burslar, akademik performans, sosyal aktiviteler ve maddi durum gibi kriterlere dayalı olarak verilmektedir. Üniversitenin sunduğu burs olanakları şunlardır:

– Başarı Bursu: Yüksek akademik performansa sahip öğrencilere verilen bir burs türüdür. Yıllık eğitim ücretinin belirli bir oranı öğrencilere karşılanır. Başarı bursu, her yıl yeniden değerlendirilir.

– Spor Bursu: Piri Reis Üniversitesi, spor dallarında başarılı olan öğrencilere spor bursu sağlamaktadır. Öğrencinin spor dalında gösterdiği başarıya göre burs miktarı belirlenir. Bu burs için öğrencinin düzenli olarak antrenmanlara ve maçlara katılması gerekmektedir.

– Sosyal Burs: Maddi durumu zayıf olan öğrencilere yönelik verilen bir burs türüdür. Sosyal burs, öğrencinin gelir durumu ve ailesinin ekonomik şartlarına göre belirlenir. Başvuru sahipleri, mali durumlarını kanıtlayan belgelerle birlikte başvurmalıdır.

# Önemli Bilgiler

– Eğitim ücretleri her yıl güncellenir ve zam oranları üniversite tarafından belirlenir.
– Burs başvuruları, her yıl belirli bir tarih aralığında yapılmalıdır.
– Burslar, öğrencinin başarı durumuna göre her yıl yeniden değerlendirilir ve güncellenir.
– Burslar, öğrencilere maddi destek sağlamanın yanı sıra akademik ve sosyal gelişimlerini desteklemek amacıyla da kullanılabilir.

Sonuç olarak, Piri Reis Üniversitesi eğitim ücretleri ve burs olanaklarıyla öğrencilere çeşitli imkânlar sunmaktadır. Eğitim ücretleri her yıl güncellenirken, burslar da öğrencilerin maddi durumlarına, başarılarına ve sosyal aktivitelerine göre verilmektedir.

Umarım bu ders anlatımı size faydalı olmuştur. Bize katıldığınız için teşekkür ederiz!

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu