Üniversiteler

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi tarafından 2022-2023 yılı için belirlenen öğrenim ücretleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi ücretleri, Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi eğitim ücretleri

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022-2023

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi’nde eğitim öğretim ücretlidir.  2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı ücretleri;

Zorunlu İngilizce Hazırlık Sınıfı (Diş Hekimliği-İngilizce- için)  60.000 TL+KDV,

Diş Hekimliği (Türkçe) Bölümü %25 ÖSYM Burslu 160.000 TL+KDV,

Diş Hekimliği (İngilizce) Bölümü %25 ÖSYM Burslu 150.000 TL+KDV;

Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü %25 ÖSYM Burslu 65.000 TL+KDV,

Hemşirelik Bölümü %25 ÖSYM Burslu 65.000 TL+KDV;

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü %25 ÖSYM Burslu 75.000 TL+KDV.

NOT: LÜTFEN TERCİH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DİKKATLİCE KONTROL EDİNİZ. YUKARIDA BELİRTİLEN ÜCRETLER PEŞİN ÜCRETLER OLUP ÜCRETLERDEN BAZILARI KDV DAHİL VE BAZILARI İSE KDV HARİÇ FİYATLARDIR.SİTEMİZDEKİ VERİLER BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. TERCİHLERİNİZİ KESİNLEŞTİRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERİLERİNİ KONTROL EDİNİZ.

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Bursları, Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Eğitim Ücretler, Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Ücretleri

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi, sağlık ve teknoloji alanında eğitim veren bir üniversitedir. 2022-2023 eğitim yılı için öğrencilerine çeşitli eğitim ücretleri ve burs imkanları sunmaktadır.

Eğitim Ücretleri:
Üniversitemizde lisans programlarında eğitim alacak öğrencilerin ödeyeceği eğitim ücretleri, bölüm ve kontenjana göre değişiklik gösterebilmektedir. Eğitim ücretleri, her yıl için yeniden belirlenmekte olup, 2022-2023 eğitim yılı için aşağıdaki gibi planlanmıştır:

– Mühendislik fakültesi programları için yıllık eğitim ücreti 10.000 TL olarak belirlenmiştir.
– Tıp fakültesi programları için yıllık eğitim ücreti 15.000 TL olarak belirlenmiştir.

Burslar:
Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi, başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere çeşitli burs imkanları sunmaktadır. Burslar, sınav ve akademik başarı kriterlerine göre belirlenmektedir. 2022-2023 eğitim yılı için aşağıdaki burs imkanları sunulmaktadır:

– Tam burs: İsteyen öğrenciler, akademik başarı sıralamasına göre tam burs imkanından faydalanabilirler. Bu burs kapsamında, öğrencinin eğitim ücreti üniversite tarafından karşılanır.

– Yarı burs: Yüksek başarı gösteren öğrencilere, yüzde 50 oranında burs imkanı sunulmaktadır. Bu burs kapsamında, öğrenci yıllık eğitim ücretinin yarısını öder.

– Engelli bursu: Engelli öğrencilere, tam burs imkanı sunulmaktadır. Bu burs kapsamında, öğrencinin eğitim ücreti üniversite tarafından karşılanır.

HTML kodlarıyla metnimizi daha belirgin hale getirelim:

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022-2023

Eğitim Ücretleri

– Mühendislik fakültesi programları için yıllık eğitim ücreti 10.000 TL olarak belirlenmiştir.

– Tıp fakültesi programları için yıllık eğitim ücreti 15.000 TL olarak belirlenmiştir.

Burslar

Tam burs: İsteyen öğrenciler, akademik başarı sıralamasına göre tam burs imkanından faydalanabilirler. Bu burs kapsamında, öğrencinin eğitim ücreti üniversite tarafından karşılanır.

Yarı burs: Yüksek başarı gösteren öğrencilere, yüzde 50 oranında burs imkanı sunulmaktadır. Bu burs kapsamında, öğrenci yıllık eğitim ücretinin yarısını öder.

Engelli bursu: Engelli öğrencilere, tam burs imkanı sunulmaktadır. Bu burs kapsamında, öğrencinin eğitim ücreti üniversite tarafından karşılanır.

Yukarıda verilen örnekler, sadece hayalidir ve gerçek verileri yansıtmamaktadır. Öğrenciler, güncel bilgiler için üniversitenin resmi web sitesini ziyaret edebilirler.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu