Üniversiteler

İstanbul Okan Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023İstanbul Okan Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022

İstanbul Okan Üniversitesi tarafından 2022-2023 yılı için belirlenen öğrenim ücretleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır. İstanbul Okan Üniversitesi ücretleri, İstanbul Okan Üniversitesi eğitim ücretleri

İstanbul Okan Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022-2023

İstanbul Okan Üniversitesinde eğitim ücrete tabidir. 2022 – 2023 eğitim-öğretim yılında bir yıllık eğitim ücreti;

Tıp Fakültesi programları için 189.210 TL,

Diş Hekimliği Fakültesi programları için 179.670 TL,

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinin Mütercim-Tercümanlık programı, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nin Pilotaj hariç tüm programları, Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik programları, Eğitim Fakültesi, Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesinin Mimarlık hariç programları için 77.290 TL’dir.

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nin Psikoloji Bölümü ile Hukuk Fakültesi için 135.086 TL,

Mühendislik Fakültesi ve Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık programları için 122.892TL’dir.

Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Çocuk Gelişimi ile Hemşirelik Bölümleri için 122.892TL’dir.

Uygulamalı Bilimler Fakültesi Pilotaj programı öğrenim ücreti lisans eğitimi için 122.891 TL. Tam ücretli programa ilk tercihten yerleşenler eğitim ücreti üzerinden %10 indirim elde eder. (Uçuş ücreti 1. sınıftan itibaren 4 yıl ödenmektedir.) UÇUŞ ÜCRETİ: 14.250 Euro (KDV hariç) %10 Tercih İndirimli Ücret (KDV hariç) 110.602

Meslek Yüksekokulu İş Sağlığı ve Güvenliği (Uzaktan Eğitim) programı 29.988 TL’dir.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun tüm programları 62.169 TL’dir.

Zorunlu yabancı dil hazırlık sınıfının bir yıllık öğrenim ücreti öğrencinin kayıt yaptıracağı programın ön lisans / lisans öğrenim ücreti ile aynıdır.

NOT: LÜTFEN TERCİH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DİKKATLİCE KONTROL EDİNİZ. YUKARIDA BELİRTİLEN ÜCRETLER PEŞİN ÜCRETLER OLUP ÜCRETLERDEN BAZILARI KDV DAHİL VE BAZILARI İSE KDV HARİÇ FİYATLARDIR.SİTEMİZDEKİ VERİLER BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. TERCİHLERİNİZİ KESİNLEŞTİRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERİLERİNİ KONTROL EDİNİZ.

 

İstanbul Okan Üniversitesi Bursları, İstanbul Okan Üniversitesi Eğitim Ücretleri, İstanbul Okan Üniversitesi Ücretleri

İstanbul Okan Üniversitesi, her yıl binlerce öğrenciye kaliteli eğitim imkanı sunan bir üniversitedir. Öğrencilerine geniş bir yelpazede lisans ve lisansüstü programlarıyla eğitim fırsatı verirken aynı zamanda da çeşitli burs imkanları sunmaktadır. Öğrencilerin eğitim ücretleri ve burs seçenekleri hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki başlıklara göz atabilirsiniz:

**Eğitim Ücretleri:**

İstanbul Okan Üniversitesi’nin 2022-2023 eğitim yılı için belirlenen eğitim ücretleri aşağıdaki gibi listelenmektedir:

– Lisans Programları: Lisans programlarında eğitim almak isteyen öğrenciler için yıllık eğitim ücreti 25.000 TL olarak belirlenmiştir.

– Lisansüstü Programları: Lisansüstü programlarda eğitim almak isteyen öğrenciler için eğitim ücretleri programlara ve alanlara göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle üniversitenin resmi websitesinden ya da ilgili birimlerden detaylı bilgi almak önemlidir.

**Burs Seçenekleri:**

İstanbul Okan Üniversitesi ayrıca başarılı öğrencilere çeşitli burs seçenekleri sunmaktadır. Bu burslar, öğrencilerin akademik başarılarına ve maddi durumlarına bağlı olarak değerlendirilmektedir. İşte İstanbul Okan Üniversitesi’nin burs seçenekleri:

– Akademik Başarı Bursu: Öğrencilerin not ortalaması, sınav başarıları ve derslerdeki başarıları göz önüne alınarak verilen bir burs seçeneğidir. Öğrenciler, başarılı oldukları takdirde çeşitli oranlarda burs kazanabilirler.

– Spor Bursları: Üniversitenin spor takımlarında başarılı olan öğrencilere verilen bu burslar, spor aktivitelerine katılım, antrenman performansı ve başarılarına bağlı olarak verilmektedir.

– Sosyal Burs: Maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere verilen sosyal burslar sayesinde öğrenciler, eğitim ücretlerinde indirim elde edebilirler. Bu burslar, öğrencilerin maddi durumları ve sosyal sorumluluk projelerine katılımlarına bağlı olarak değerlendirilmektedir.

Yukarıda belirtilen burs seçenekleri, İstanbul Okan Üniversitesi tarafından değerlendirilen ve her yıl güncellenen burs programlarıdır. Burs başvuruları, üniversitenin resmi websitesi üzerinden veya ilgili birimlere başvuru yaparak gerçekleştirilebilir.

Unutmayın, eğitim ücretleri ve burs seçenekleri her yıl güncellenmekte olup, kesin bilgi için üniversitenin resmi kaynaklarından kontrol edilmesi önemlidir. İstanbul Okan Üniversitesi size birçok fırsat sunarak geleceğinize yatırım yapmanızı sağlamaktadır.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu