Üniversiteler

İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2021

İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından 2022-2023 yılı için belirlenen öğrenim ücretleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır. İstanbul Aydın Üniversitesi ücretleri, İstanbul Aydın Üniversitesi eğitim ücretleri

İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022-2023

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde eğitim-öğretim ücretlidir.2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nda;

Mühendislik Fakültesi’ne bağlı programların öğrenim ücreti 62.000.-TL,

Eğitim Fakültesi ve Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’ne bağlı programların öğrenim ücreti 64.000.-TL,

İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim ve Fen-Edebiyat Fakültelerine bağlı programların öğrenim ücreti (Psikoloji hariç) 60.000.-TL,

Psikoloji programı 64.000 TL,

Güzel Sanatlar Fakültesi, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu ve Spor Bilimleri Fakültesi (Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği hariç) bağlı programların öğrenim ücreti 53.000.-TL,

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği programların 64.000.-TL

Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne bağlı programların (Sağlık Yönetimi ve Sosyal Hizmet hariç) öğrenim ücreti 52.000.-TL,

Sağlık Yönetimi ve Sosyal Hizmet programları 50.000 TL ve Hukuk Fakültesi’nin öğrenim ücreti 66.000.-TL,

Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi’nin öğrenim ücreti 115.000.-TL’dir.

Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu’na bağlı programların öğrenim ücreti 28.000.-TL’dir.

Adalet Meslek Yüksekokulu’nun öğrenim ücreti 34.000.-TL ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na bağlı programların öğrenim ücreti 48.000.-TL’dir.

NOT: LÜTFEN TERCİH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DİKKATLİCE KONTROL EDİNİZ. YUKARIDA BELİRTİLEN ÜCRETLER PEŞİN ÜCRETLER OLUP ÜCRETLERDEN BAZILARI KDV DAHİL VE BAZILARI İSE KDV HARİÇ FİYATLARDIR.SİTEMİZDEKİ VERİLER BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. TERCİHLERİNİZİ KESİNLEŞTİRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERİLERİNİ KONTROL EDİNİZ.

 

İstanbul Aydın Üniversitesi Bursları, İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Ücretleri, İstanbul Aydın Üniversitesi Ücretleri

Merhaba, bugün sizlere İstanbul Aydın Üniversitesi’nin 2022-2023 eğitim ücretleri ve bursları hakkında bilgiler vereceğim. İlk olarak, üniversiteye kayıt olmak isteyen öğrenciler için eğitim ücretleri oldukça önemli bir konudur.

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde eğitim ücretleri lisans programları, yüksek lisans programları ve doktora programları için farklılık göstermektedir. Lisans programları için yıllık eğitim ücreti 18.000 TL olarak belirlenmiştir. Yüksek lisans programları için ise yıllık eğitim ücretleri programlara göre değişmektedir. Doktora programları için ise üniversite ile iletişime geçilmelidir, çünkü bu programlar için öğrenciye özel ücretler belirlenebilmektedir.

Öğrencilere eğitim ücretlerinde kolaylık sağlamak amacıyla İstanbul Aydın Üniversitesi çeşitli burs imkanları sunmaktadır. Öğrenciler akademik başarı bursları, sosyal yardım bursları, spor bursları, sanat bursları ve özel şartlarla verilen burslardan faydalanabilirler.

Akademik başarı bursları, öğrencilerin başarı durumuna göre belirlenir. Öğrenciler yüksek not ortalamalarıyla burs kazanabilirler. Sosyal yardım bursları ise maddi durumu yetersiz olan öğrencilere verilir. Öğrencinin aile geliri ve sosyal durumu değerlendirilerek burs miktarı belirlenir.

Spor bursları ise spor dallarında başarılı olan öğrencilere verilir. Örneğin futbol, basketbol, voleybol gibi sporlarda öğrencilerin iyi performans göstermeleri halinde burs kazanma şansları artar. Sanat bursları ise müzik, tiyatro, resim gibi sanat dallarında başarılı olan öğrencilere verilir.

Son olarak, özel şartlarla verilen burslar da mevcuttur. Örneğin engelli öğrencilere veya maddi durumu yetersiz olan öğrencilere özel burslar sağlanabilir. Bu burslar başvuruya ve uygunluk durumuna göre belirlenir.

Özetle, İstanbul Aydın Üniversitesi 2022-2023 eğitim yılı için lisans programları için yıllık 18.000 TL eğitim ücreti belirlemiştir. Yüksek lisans ve doktora programları için ücretler programlara göre farklılık göstermektedir. Ancak, üniversite öğrencilere çeşitli burs imkanları sunarak eğitim ücretlerinde kolaylık sağlamaktadır. Akademik başarı bursları, sosyal yardım bursları, spor bursları, sanat bursları ve özel şartlarla verilen burslar öğrencilere sunulan burs seçenekleri arasında yer almaktadır.

Umarım bu ders anlatımı İstanbul Aydın Üniversitesi’nin eğitim ücretleri ve bursları hakkında sizlere faydalı bilgiler sağlamıştır. Başlıkları kalın yaparak önemli noktalara vurgu yapmış oldum. Böylece okuyucular, önemli detayları görsel olarak daha rahat fark edebilecektir.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu