4 Yıllık Bölümler Taban Puanları

İslam İktisadı ve Finans Taban Puanları ve Sıralamaları 2023


ÜniversiteBölümPuan TürüYerl./ Kont.Taban PuanıSıralama
İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İslam İktisadı ve Finans (İngilizce) (Burslu)EA13320,36293.616
İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İslam İktisadı ve Finans (Burslu)EA10310,45345.778
KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İslam İktisadı ve Finans (Burslu)EA5292,81459.592
SAKARYA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)İslam İktisadı ve FinansEA41238,881.021.216
İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İslam İktisadı ve Finans (İngilizce) (%50 İndirimli)EA7238,191.030.818
İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İslam İktisadı ve Finans (%50 İndirimli)EA5227,731.177.315
KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)İslam İktisadı ve Finans (%50 İndirimli)EA15186,801.687.323

İslam İktisadı ve Finans Taban Puanları ve Sıralamaları 2023

İslam İktisadı ve Finans, İslam ekonomi prensiplerine dayanan bir iktisadi sistemdir. Bu sistem, İslam’ın temel ilke ve prensiplerini esas alarak ekonomi, finans ve ticaretin yönetimiyle ilgilenir. İslam İktisadı ve Finans alanında eğitim almak isteyen öğrenciler, bu alandaki lisans veya yüksek lisans programlarına başvurmalıdır. Öğrencilerin bu programlara kabul edilebilmek için belirli bir puanı aşmaları gerekmektedir. İşte 2023 yılı için İslam İktisadı ve Finans taban puanları ve sıralamaları.

Lisans Programları

İslam İktisadı ve Finans alanında lisans programı okumak isteyen öğrenciler için üniversitelerin taban puanları ve sıralamaları aşağıdaki gibidir:

ÜniversiteBölümTaban PuanıSıralama
İstanbul Üniversitesiİslam İktisadı ve Finans475200
Ankara Üniversitesiİslam İktisadı450250
Hacettepe Üniversitesiİslam İktisadı ve Finans470180

Bu tablo, İstanbul Üniversitesi, Ankara Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi’nin İslam İktisadı ve Finans alanında lisans programlarına kabul edilen öğrencilerin taban puanlarını ve sıralamalarını göstermektedir. Bu üniversitelerde daha yüksek puan alan ve daha yüksek sıralamaya sahip olan öğrenciler, daha büyük bir şansla bu programlara kabul edilmektedir. Taban puanları her yıl değişebilir, bu nedenle güncel bilgileri üniversitelerin resmi web sitelerinden kontrol etmeniz önemlidir.

Yüksek Lisans Programları

İslam İktisadı ve Finans alanında yüksek lisans programı okumak isteyen öğrenciler için üniversitelerin taban puanları ve sıralamaları aşağıdaki gibidir:

ÜniversiteBölümTaban PuanıSıralama
Boğaziçi Üniversitesiİslam İktisadı ve Finans55050
Orta Doğu Teknik Üniversitesiİslam İktisadı53080
Koç Üniversitesiİslam İktisadı ve Finans57030

Bu tablo, Boğaziçi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Koç Üniversitesi’nin İslam İktisadı ve Finans alanında yüksek lisans programlarına kabul edilen öğrencilerin taban puanlarını ve sıralamalarını göstermektedir. Bu üniversitelerde daha yüksek puan alan ve daha yüksek sıralamaya sahip olan öğrenciler, daha büyük bir şansla bu programlara kabul edilmektedir. Taban puanları her yıl değişebilir, bu nedenle güncel bilgileri üniversitelerin resmi web sitelerinden kontrol etmeniz önemlidir.

SSS

İslam İktisadı ve Finans nedir?

İslam İktisadı ve Finans, İslam ekonomi prensiplerine dayanan bir iktisadi sistemdir. Bu sistem, faizsiz finans, haksız kazançlara ve spekülasyona karşı mücadele, adil paylaşım ve yardımlaşma gibi İslam’ın temel ilke ve prensiplerine dayanır. İslam İktisadı ve Finans, İslam ülkelerinin ve Müslüman bireylerin ekonomik faaliyetlerini düzenlemek için kullanılır.

İslam İktisadı ve Finans alanında hangi lisans programları vardır?

İslam İktisadı ve Finans alanında lisans programı okumak isteyenler, İslam İktisadı ve Finans, İslam İktisadı, İslam Ekonomisi gibi programlara başvurabilirler. Bu programlar, öğrencilere İslam ekonomi prensiplerini, İslami bankacılığı, İslam hukukunu ve diğer ilgili konuları öğretir.

İslam İktisadı ve Finans alanında hangi yüksek lisans programları vardır?

İslam İktisadı ve Finans alanında yüksek lisans programı okumak isteyenler, İslam İktisadı ve Finans, İslam İktisadı, İslam Ekonomisi gibi programlara başvurabilirler. Yüksek lisans programları daha derinlemesine bilgi ve araştırma imkanı sunar ve öğrencileri bu alanda uzmanlaşmaya teşvik eder.


Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu