DGS Taban Puanları

DGS Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları2023 Yılında dikey geçiş(dgs) sınavına girip tercih yapacak olan dgs adayları için 2022 DGS Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi puanları ve başarı sıralamalarını aşağıdan öğrenebilirsiniz. DGS Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi sıralama. Bu puanlar 2022 dgs yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş olup 2023 DGS’ye girip tercih yapacaklar bu puanları göz önünde bulundurmalılar. DGS Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi başarı sıralamaları 2022.  Sayfamızdaki verilerin tamamı ÖSYM tarafından yayınlanmış olan en son güncel puanlardır.

DGS Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması;

ÜNİVERSİTE ADIFAKÜLTE/Y.O
ADI
BÖLÜM ADIPUAN
TÜRÜ
KONT.YER.TABAN
PUAN
BAŞARI
SIRASI
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf Üniversitesi) İletişim Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi (İngilizce) (Burslu)SÖZ10
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf Üniversitesi) İletişim Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi (İngilizce) (%50 İndirimli)SÖZ10

NOT: LÜTFEN TERCİH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DİKKATLİCE KONTROL EDİNİZ. SİTEMİZDEKİ VERİLER BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. TERCİHLERİNİZİ KESİNLEŞTİRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERİLERİNİ KONTROL EDİNİZ.

DGS Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü 2021 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması, DGS Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü Başarı Sıralamaları, DGS Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü Başarı Sıralaması 2021 2022 Taban Puanları,DGS Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü kontenjanları, DGS Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü Hangi Üniversitelerde Var, DGS Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü İçin Kaç Puan Gerekir, DGS Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü Taban ve Tavan Puanları 2021 2022, 2021 DGS Taban Puanları ve Kontenjanları

DGS Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi bölümü, üniversitelerin güzel sanatlar fakültelerine bağlı olarak eğitim veren bir lisans programıdır. Sahne ve gösteri sanatları yönetimi, tiyatro, opera, dans, müzik gibi gösteri sanatları alanlarında profesyonel yöneticiler yetiştirmeyi amaçlar.

Bu bölüme yerleşmek için istenilen puanlar her yıl Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonucunda belirlenir. 2023 yılına ait olan taban puanları ve başarı sıralamaları ise henüz açıklanmamıştır. Ancak geçmiş yıllarda dikkate alınan değerlere göre, Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi bölümüne yerleşmek isteyen öğrencilerin üst düzey bir puan elde etmeleri gerektiği bilinmektedir.

Sahne ve gösteri sanatları yönetimi, sanatın organizasyon ve yönetim yönlerini bir araya getiren bir alandır. Bu bölümde öğrenciler, sanatçıların sahnede en iyi performanslarını sergileyebilmeleri için gereken koşulları sağlamak ve gösterilerin her aşamasını yönetmekle ilgili becerileri kazanırlar. Ayrıca, sanat etkinliklerinin bütçesini belirleme, pazarlama ve tanıtım faaliyetleri gibi konular da bu programın odak noktasını oluşturur.

Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi bölümünde öğrencilere geniş bir müfredat sunulmaktadır. Temel sanat derslerinin yanı sıra, iletişim, organizasyon, pazarlama ve finans gibi alanlardaki dersler de yer almaktadır. Bu sayede öğrenciler, sanatçılarla etkili iletişim kurabilme, etkinliklerin sorunsuz bir şekilde organize edilmesi, bütçe planlaması ve kaynak yönetimi gibi becerileri geliştirirler.

Özellikle sanatçılarla çalışmaktan ve etkinliklerin arkasındaki planlamayı yapmaktan hoşlanan öğrenciler için Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi bölümü oldukça cazip olabilir. Bu alanda kariyer yapmak isteyen mezunlar tiyatro, opera, dans ve müzik festivallerinde, tiyatrolarda, konser mekanlarında, sanat galerilerinde veya kendi etkinliklerini düzenleyen kuruluşlarda çalışabilirler.

Sonuç olarak, Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi bölümü, sanat ve yönetim becerilerini birleştiren bir programdır. Öğrenciler, sanat etkinliklerinin tüm yönlerini yönetmeyi öğrenir ve sanatçılara destek sağlar. Bu nedenle alanında uzmanlaşmak isteyen öğrenciler için son derece önemli bir mesleki seçenektir.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu