DGS Taban Puanları

DGS Sahne Tasarımı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları2023 Yılında dikey geçiş(dgs) sınavına girip tercih yapacak olan dgs adayları için 2022 DGS Sahne Tasarımı puanları ve başarı sıralamalarını aşağıdan öğrenebilirsiniz. DGS Sahne Tasarımı sıralama. Bu puanlar 2022 dgs yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş olup 2023 DGS’ye girip tercih yapacaklar bu puanları göz önünde bulundurmalılar. DGS Sahne Tasarımı başarı sıralamaları 2022.  Sayfamızdaki verilerin tamamı ÖSYM tarafından yayınlanmış olan en son güncel puanlardır.

DGS Sahne Tasarımı Bölümü 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması;

ÜNİVERSİTE ADIFAKÜLTE/Y.O
ADI
BÖLÜM ADIPUAN
TÜRÜ
KONT.YER.TABAN
PUAN
BAŞARI
SIRASI
SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ (ISPARTA) (Devlet Üniversitesi) Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne TasarımıSÖZ11271,5128415295
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) (Devlet Üniversitesi) Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne TasarımıSÖZ11235,8119369810
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet Üniversitesi) Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne TasarımıSÖZ10

NOT: LÜTFEN TERCİH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DİKKATLİCE KONTROL EDİNİZ. SİTEMİZDEKİ VERİLER BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. TERCİHLERİNİZİ KESİNLEŞTİRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERİLERİNİ KONTROL EDİNİZ.

DGS Sahne Tasarımı Bölümü 2021 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması, DGS Sahne Tasarımı Bölümü Başarı Sıralamaları, DGS Sahne Tasarımı Bölümü Başarı Sıralaması 2021 2022 Taban Puanları,DGS Sahne Tasarımı Bölümü kontenjanları, DGS Sahne Tasarımı Bölümü Hangi Üniversitelerde Var, DGS Sahne Tasarımı Bölümü İçin Kaç Puan Gerekir, DGS Sahne Tasarımı Bölümü Taban ve Tavan Puanları 2021 2022, 2021 DGS Taban Puanları ve Kontenjanları

DGS Sahne Tasarımı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Merhaba herkese! Bugün sizlere DGS (Dikey Geçiş Sınavı) Sahne Tasarımı bölümü için 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları hakkında bilgi vereceğim. Bu bilgiler, gelecek DGS sınavına hazırlananlar için oldukça önemlidir. İşte detayları!

Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları Nedir?

Taban puanı, her yıl değişen bir puandır ve üniversiteye yerleşmek isteyen öğrenciler için bir referans noktasıdır. Başarı sıralaması ise, sınava giren tüm öğrencilerin puanlarına göre oluşturulan bir sıralamadır.

2023 DGS Sahne Tasarımı Taban Puanları

2023 yılında DGS Sahne Tasarımı bölümü için belirlenen taban puanlarına göre yerleştirme yapılacaktır. Taban puanlar her üniversite ve bölüm için farklılık gösterebilir. İşte bazı örnek taban puanları:

– Üniversite A: 249.750
– Üniversite B: 245.500
– Üniversite C: 240.000

Gördüğünüz gibi, bu sadece örnek taban puanlarıdır ve her üniversitenin kendi sınav sonuçlarına göre belirlediği puanlardır.

2023 DGS Sahne Tasarımı Başarı Sıralamaları

Başarı sıralamaları, öğrencilerin sınavda aldığı puanlara göre oluşturulan bir sıralamadır. Yüksek puana sahip olan öğrenciler, daha üst sıralarda yer alırken düşük puana sahip olanlar alt sıralarda yer alır. Örnek başarı sıralamaları aşağıdaki gibi olabilir:

– Üniversite A: 500. sırada
– Üniversite B: 750. sırada
– Üniversite C: 1000. sırada

Burada da belirtmek gerekir ki, her üniversitenin kendi sınav sonuçlarına göre oluşturduğu başarı sıralamalarıdır.

Sonuç olarak, DGS Sahne Tasarımı bölümüne yerleşmek isteyen öğrenciler için 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları oldukça önemlidir. Bu puanlar ve sıralamalar, gelecek yıl yapılacak sınavda elde edilen başarıya göre belirlenecektir. Bu nedenle, sınava hazırlanan öğrencilerin hedeflerine ulaşabilmek için çalışmalarını sürdürmeleri ve sınavda en iyi performansı sergilemeleri önemlidir.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu