Devlet Üniversiteleri

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Hakkında BilgiBurdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi hakkında, üniversite hakkında bilgi, üniversite bölümleri, üniversite fakülteleri, burs imkanları, iletişim bilgileri, üniversite kampüsü, gibi içerikleri burada bulabilirsiniz. Özetle Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşmış olabileceksiniz. Şimdi Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesini tanıtalım ve tanıyalım;

  •  Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Hakkında için tıklayınız 
  • Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri için tıklayınız
  • Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 2 Yıllık Bölümleri için tıklayınız 
  • Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Taban Puanları için tıklayınız 
  • Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Burs İmkanları için tıklayınız 
  • Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Yurt İmkanları için tıklayınız
  • Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Kampüste Yaşam için tıklayınız
  • Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konumu için tıklayınız 
  • Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İletişim için tıklayınız

BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Hakkında

Üniversite Türü :Devlet

İL : Burdur

Kuruluş Yılı :2006

Rektör: Prof. Dr. Adem Korkmaz

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, 01.03.2006 tarih ve 5467 sayılı kanunla Burdur ilinde kurulmuş bir üniversitedir.
20 Temmuz 1982 tarih ve 41 sayılı kanun hükmünde kararname ile kurulan Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanan Burdur Eğitim Fakültesi ve Burdur Meslek Yüksek Okulu ile yola çıkılan oluşum 1992 yılında 3837 sayılı yasa ile kurulan Süleyman Demirel Üniversitesi’ne bağlanarak devam etmiştir.

Süleyman Demirel Üniversitesi’ne bağlı olunan süreçte iki birime ilave olarak 2009 da Tefenni Meslek Yüksek Okulu, Burdur Sağlık Yüksek Okulu, Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksek Okulu, Bucak Emin Gülmez Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu, Ağlasun Meslek Yüksek Okulu, Gölhisar Meslek Yüksek Okulu kurulmuştur. 01.03.2006 tarih ve 5467 sayılı kanunla Akdeniz Üniversitesi’ne bağlı Veteriner Fakültesi ve yeni kurulan Fen Edebiyat Fakültesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü ile Sağlık Bilimleri Enstitüsü de bu oluşuma katılmıştır.Mehmet Akif Ersoy üniversitesi değişime ve gelişime devam etmektedir. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ve Bucak Zeliha Tolunay Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu oluşuma en son katılan birimlerdir.

Fakülteler
∼Bucak İşletme Fakültesi
∼Bucak Teknoloji Fakültesi
∼Diş Hekimliği Fakültesi
∼Eğitim Fakültesi
∼Fen-Edebiyat Fakültesi
∼İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
∼İlahiyat Fakültesi
∼Mühendislik-Mimarlık Fakültesi
∼Sağlık Bilimleri Fakültesi
∼Sanat ve Tasarım Fakültesi
∼Spor Bilimleri Fakültesi
∼Veteriner Fakültesi

Meslek Yüksekokulları
∼Ağlasun Meslek Yüksekokulu
∼Altınyayla Mehmet Tuğrul Meslek Yüksekokulu
∼Bucak Emin Gülmez Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu
∼Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu
∼Burdur Meslek Yüksekokulu
∼Burdur Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
∼Çavdır Meslek Yüksekokulu
∼Gölhisar Meslek Yüksekokulu
∼Gölhisar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
∼Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
∼Tefenni Meslek Yüksekokulu
∼Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu
∼Yeşilova İsmail Akın Meslek Yüksekokulu

Enstitüler
∼Eğitim Bilimleri Enstitüsü
∼Fen Bilimleri Enstitüsü
∼Sağlık Bilimleri Enstitüsü
∼Sosyal Bilimler Enstitüsü

Yüksekokullar
∼Bucak Sağlık Yüksekokulu
∼Bucak Zeliha Tolunay Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu
∼Gölhisar Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu
∼Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu
∼Yabancı Diller Yüksekokulu

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 2 Yıllık Bölümleri ve Meslek Yüksekokulları

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 2 yıllık önlisans bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

2 Yıllık Önlisans Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri  ile 2 Yıllık Bölümlerin taban puan ve başarı sıralamalarına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları için tıklayınız

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Burs İmkanları

Üniversitemizde öğrenim gören öğrencilerimize Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından katkı kredisi ile öğrenim kredisi veya burs verilmektedir. Ayrıca öğrencilerimize Türk Eğitim Vakfı ile çeşitli ulusal ve yerel sivil toplum kuruluşlarından özel burs sağlanmaktadır.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Yurt İmkanları

İlimizde Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğü’nce öğrencilerimize barınma hizmeti verilmektedir. Genel yurt olarak 2’si kız 2’si erkek yurdu yer almaktadır. Standardı yüksek 1 kız 1 erkek yurdu, merkez yerleşke içerisinde kız öğrencilerin barındığı 1 blok olmak üzere toplam 7 blok bulunmaktadır. Yurtlarda ayrıca öğrencilerimize hizmet vermek amacıyla 2 adet sosyal tesis mevcuttur. Yurtlar, 1283 kız ve 927 erkek olmak üzere toplam 2210 öğrenciye hizmet vermektedir. Ayrıca Bucak İlçemizde Kredi Yurtlar Kurumu bünyesinde 500 kişilik yurt hizmete sunulmuş olup, Gölhisar ilçemizde ise 500 yatak kapasitesine sahip yurt inşaatı devam etmektedir. Bunlarını yanı sıra İstiklal Yerleşkesi’nde Kredi Yurtlar Kurumu tarafından 500 kişilik, özel yatırımcılar tarafından da 1000 kişilik yurt yapımı devam etmektedir.

Ayrıca Merkez ve ilçelerde bulunan öğrenci pansiyonları ile barınma hizmeti sağlamaktadır. Üniversitemize Erasmus değişim programından gelen öğrencilerin konaklamalarını sağlamak üzere Öğrenci Evi hizmete sunulmuştur.

Yurtlarda ülkemiz öğrencileri dışında uluslararası öğrenciler olarak da adlandırdığımız yabancı uyruklu öğrencilerde barındırılmaktadır.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Kampüste Yaşam

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı öğrencilerimizin sağlık hizmetleri, rehberlik hizmetleri, sosyal hizmetler, sosyal tesisler ve spor alanlarını düzenlemenin yanı sıra öğrencilerimizin kültürel etkinliklerini de desteklemektedir. Kültür Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren topluluklarla koordineli olarak etkinlikler gerçekleştirilmektedir.

Kültürel etkinliklerimizin amacı Üniversitemiz öğrencilerinin ilgi alanlarına göre ders dışı zamanını değerlendirmek, yeni ilgi alanları edinmelerini sağlayacak ortamlar yaratarak dinlenme ve eğlenme alışkanlığı kazanmalarını sağlamak, kültürel ve sanatsal etkinliklere katılımlarını özendirmek ve öğrencilerin kültürel açıdan gelişmelerine yardımcı olmaktır.

Üniversitemiz öğrencilerin istekleri doğrultusunda sanat ve spor dünyasında tanınmış birçok sanatçı ve bilim adamını konuk etmektedir.

Bilim Şenlikleri
İnsanlara bilimi farklı yönleriyle anlatmak, özellikle genç kuşaklara bilimi eğlenceli yönleriyle açıklamak ve bilimin içine çekerek bilimi sevdirmek amacıyla her yıl Mayıs ayında Bilim Şenliği organize edilir.

Mezuniyet Törenleri
Öğrencilerimizin mezuniyet törenleri büyük bir coşkuyla Burdur Gazi Atatürk Stadyumunda gerçekleştirilir. Hayata eğitim-öğretimini tamamlamış olarak atılmaya hazır olan öğrenciler istedikleri mekânlarda hazırladıkları mezuniyet baloları ile güzel bir başlangıçta buluşurlar.

Bahar Şenlikleri
Üniversitemiz Bahar Şenliği, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın organizasyonuyla Mayıs ayında gerçekleştirilir. Birçok ünlü sanatçının konuk olduğu şenliklerimizde konser alanında öğrenci ve Burdurlulara eğlenceli vakit geçirirler. Şenliğimiz boyunca Öğrenci Toplulukları ile Fakülte ve Yüksekokul öğrencilerinin yapmış olduğu gösteriler de şenliğe ayrı bir renk katar.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konumu

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Adresi; Antalya Burdur Yolu, 15030 Yakaköy/Burdur Merkez/Burdur

∼Merkeze 3 km (Araçla yaklaşık 8 dk)
∼Burdur Otogarına yaklaşık 3 km (Araçla 8 dk)

 Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İletişim

İletişim Bilgileri
Telefon: +90 248 213 10 00
Fax:
Web:
E-posta: rektorluk@mehmetakif.edu.tr
Adres: Antalya Burdur Yolu, 15030 Yakaköy/Burdur Merkez/Burdur

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Hakkında Bilgi

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Batı Akdeniz Bölgesi’nde yer alan bir devlet üniversitesidir. Üniversitenin kampüsü Burdur il merkezinde yer almaktadır ve 1992 yılında kurulmuştur.

Üniversitenin önemli yerleri şunlardır:

1. Rektörlük Binası: Üniversitenin yönetim merkezidir ve tüm idari işlemler burada gerçekleştirilir.

2. Fakülteler: Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, çok sayıda fakülteye ev sahipliği yapmaktadır. Bunlar arasında Mühendislik Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ve Eğitim Fakültesi bulunmaktadır.

3. Kütüphane: Üniversitenin geniş bir kitap ve diğer kaynaklarla donatılmış bir kütüphanesi vardır. Öğrenciler ders çalışmak ve araştırma yapmak için burayı sıklıkla ziyaret eder.

4. Yemekhane: Öğrencilerin yemek ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet veren yemekhane, çeşitli yemek seçenekleri sunar. Ayrıca kampüs içindeki diğer kafeteryalar da öğrencilere hizmet verir.

5. Spor Tesisleri: Üniversite bünyesinde spor yapmayı seven öğrenciler için geniş olanaklar sunan spor tesisleri bulunmaktadır. Bu tesisler arasında futbol sahaları, tenis kortları, fitness salonları ve yüzme havuzu vardır.

HTML bold tagıyla işaretlenmiş bu önemli yerler şöyle görünecektir:

Rektörlük Binası: Üniversitenin yönetim merkezidir ve tüm idari işlemler burada gerçekleştirilir.

Fakülteler: Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, çok sayıda fakülteye ev sahipliği yapmaktadır. Bunlar arasında Mühendislik Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ve Eğitim Fakültesi bulunmaktadır.

Kütüphane: Üniversitenin geniş bir kitap ve diğer kaynaklarla donatılmış bir kütüphanesi vardır. Öğrenciler ders çalışmak ve araştırma yapmak için burayı sıklıkla ziyaret eder.

Yemekhane: Öğrencilerin yemek ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet veren yemekhane, çeşitli yemek seçenekleri sunar. Ayrıca kampüs içindeki diğer kafeteryalar da öğrencilere hizmet verir.

Spor Tesisleri: Üniversite bünyesinde spor yapmayı seven öğrenciler için geniş olanaklar sunan spor tesisleri bulunmaktadır. Bu tesisler arasında futbol sahaları, tenis kortları, fitness salonları ve yüzme havuzu vardır.

Tabloları kullanarak bu bilgileri daha iyi gösterebiliriz.

BölgeYer
Rektörlük BinasıÜniversitenin yönetim merkezidir ve tüm idari işlemler burada gerçekleştirilir.
FakültelerBurdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde birçok fakülte bulunmaktadır. Mühendislik Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ve Eğitim Fakültesi bunlardan bazılarıdır.
KütüphaneÜniversitenin geniş bir kitap ve diğer kaynaklarla donatılmış bir kütüphanesi vardır. Öğrenciler ders çalışmak ve araştırma yapmak için burayı sıklıkla ziyaret eder.
YemekhaneÖğrencilerin yemek ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet veren yemekhane, çeşitli yemek seçenekleri sunar. Ayrıca kampüs içindeki diğer kafeteryalar da öğrencilere hizmet verir.
Spor TesisleriÜniversite bünyesinde spor yapmayı seven öğrenciler için geniş olanaklar sunan spor tesisleri bulunmaktadır. Bu tesisler arasında futbol sahaları, tenis kortları, fitness salonları ve yüzme havuzu vardır.Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu