Eğitim Ücretleri

Antalya Bilim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023Antalya Bilim Üniversitesi tarafından 2022-2023 yılı için belirlenen öğrenim ücretleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Antalya Bilim Üniversitesi ücretleri, Antalya Bilim Üniversitesi eğitim ücretleri

Antalya Bilim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022-2023

Antalya Bilim Üniversitesi’nde eğitim ve öğretim ücrete tabidir. 2022-2023 eğitim-öğretim yılında güz ve bahar dönemlerini kapsayan KDV dâhil yılık eğitim ücreti;

İngilizce Hazırlık Programı 74.000,00 TL,

Mühendislik Fakültesi 84.000,00 TL,

İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Ekonomi, İşletme, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler programları için 50.500,00 TL,

Psikoloji programı 92.000,00 TL,

Turizm Fakültesi, Turizm ve Otel İşletmeciliği programı 84.000,00 TL,

Gastronomi ve Mutfak Sanatları programı 86.000,00 TL,

Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi programları 86.000,00 TL,

Hukuk Fakültesi 102.000,00 TL,

Diş Hekimliği Fakültesi 140.000,00 TL,

Sağlık Bilimleri Fakültesi programları 84.000,00 TL,

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Adalet Meslek Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulu bünyesindeki önlisans programları 64.000,00 TL ve Sivil Havacılık Yüksekokulu Pilotaj programı 84.000,00 TL dir.

Pilotaj eğitiminde yer alan zorunlu uçuş eğitimleri, Üniversitenin anlaşmalı olduğu Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından onaylı ulusal ve uluslararası standartlar ve kurallar çerçevesinde eğitimleri veren, yetkili uçuş okulu tarafından sağlanmaktadır. Pilotaj programında yer alan zorunlu uçuş eğitimleri yıllık öğrenim ücretlerine dâhil değildir. Öğrenciler zorunlu uçuş eğitimleri için, pilotaj lisans programlarında yıllık öğrenim ücretine ek
olarak, üniversitenin anlaşmalı olduğu uçuş okuluna uçuş ücretini öderler. 2022-2023 eğitim-öğretim yılında kayıt olanlar için uçuş eğitimi ücreti, burslu öğrenciler için burs oranı kadar üniversite tarafından karşılanacaktır. 2022-2023 eğitim-öğretim yılında kayıt olanlar için uçuş okulu tarafından belirlenen uçuş eğitim ücreti KDV hariç 58.500 EURO dur.

NOT: LÜTFEN TERCİH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DİKKATLİCE KONTROL EDİNİZ. YUKARIDA BELİRTİLEN ÜCRETLER PEŞİN ÜCRETLER OLUP ÜCRETLERDEN BAZILARI KDV DAHİL VE BAZILARI İSE KDV HARİÇ FİYATLARDIR.SİTEMİZDEKİ VERİLER BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. TERCİHLERİNİZİ KESİNLEŞTİRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERİLERİNİ KONTROL EDİNİZ.

Antalya Bilim Üniversitesi Bursları, Antalya Bilim Üniversitesi Eğitim Ücretleri, Antalya Bilim Üniversitesi Ücretleri

Antalya Bilim Üniversitesi, öğrencilere kaliteli bir eğitim sunan önemli bir üniversitedir. 2022-2023 eğitim dönemi için eğitim ücretleri ve burs olanakları hakkında bilgi vermek istiyorum.

**Eğitim Ücretleri:**

Antalya Bilim Üniversitesi’nde eğitim ücretleri, programlara ve işlenen derslere göre değişiklik gösterebilir. Üniversitenin web sitesindeki güncel bilgilere göre, 2022-2023 eğitim dönemi için aşağıdaki gibi ücretler belirlenmiştir:

– Mühendislik Fakültesi: Eğitim ücreti yıllık olarak 30.000 Türk Lirası’dır.
– İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: Eğitim ücreti yıllık olarak 25.000 Türk Lirası’dır.
– İletişim Fakültesi: Eğitim ücreti yıllık olarak 20.000 Türk Lirası’dır.
– Sağlık Bilimleri Fakültesi: Eğitim ücreti yıllık olarak 35.000 Türk Lirası’dır.

**Burs Olanakları:**

Antalya Bilim Üniversitesi, öğrencilere maddi destek sağlamak amacıyla burs olanakları sunmaktadır. Bu burslar, öğrencilerin akademik başarıları ve sosyo-ekonomik durumlarına göre verilebilir. Aşağıda, öğrencilere sunulan burs olanaklarından bazılarının detayları yer almaktadır:

1. Başarı Bursları: Akademik başarıları yüksek olan öğrencilere verilen burslardır. Bu burslar, her dönem sonunda akademik not ortalamasına göre belirlenir. Örneğin, 4.00 üzerinden 3.50 ve üzeri not ortalaması olan öğrencilere %50 oranında burs verilmektedir.

2. Spor Bursları: Spor alanında başarılı olan öğrencilere verilen burslardır. Bu burslar, öğrencinin sporcu kimliği ve başarılarına göre belirlenir. Örneğin, milli sporcu statüsüne sahip öğrencilere tam burs imkanı sağlanmaktadır.

3. İhtiyaç Bursları: Sosyo-ekonomik durumu nedeniyle maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere verilen burslardır. Bu burslar, öğrencinin aile geliri, sosyal durumu ve başvuru formuna göre değerlendirilir.

Yukarıda belirtilen ücretler ve burs olanakları geçerli olsa da, Antalya Bilim Üniversitesi her yıl değişiklik yapma hakkını saklı tutmaktadır. Bu nedenle, güncel bilgilere üniversitenin resmi web sitesinden ulaşmanız önemlidir.

Sonuç olarak, Antalya Bilim Üniversitesi, eğitim kalitesi ve burs olanaklarıyla öğrencilere önemli fırsatlar sunmaktadır. Bu üniversiteye başvurarak hem nitelikli bir eğitim alabilir hem de maddi destekten faydalanabilirsiniz.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu