2 Yıllık Bölümler Taban Puanları

Tahribatsız Muayene (2 Yıllık) Taban Puanları ve Sıralamaları 2023


ÜniversiteBölümPuan TürüYerl./ Kont.Taban PuanıSıralama
İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Tahribatsız Muayene (Burslu)TYT4322,96581.480
İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)Tahribatsız Muayene (%50 İndirimli)TYT21218,392.199.799Tahribatsız Muayene (2 Yıllık) Taban Puanları ve Sıralamaları 2023


Tahribatsız Muayene (2 Yıllık) Taban Puanları ve Sıralamaları 2023

Giriş

Tahribatsız Muayene (TM), malzeme ve bileşenlerin kusurlarını tespit etmek ve durumunu değerlendirmek için kullanılan bir test metodu ve teknolojisidir. Bu yöntem, malzemeleri tahrip etmeden, hasar vermeden veya deforme etmeden analiz etme olanağı sağlar.

Tahribatsız Muayene (2 Yıllık) Nedir?

Tahribatsız Muayene (2 Yıllık), tahribatsız muayene teknikleri ve uygulamaları konusunda teorik ve pratik bilgi sağlayan bir programdır. Bu program, öğrencilere tahribatsız muayene yöntemlerinin nasıl kullanılabileceği ve uygulanabileceği konusunda eğitim verir. Tahribatsız Muayene (2 Yıllık) programının amacı, öğrencileri ilgili endüstrilerde çalışmalarına ve ileri seviye eğitim almalarına olanak sağlayacak temel bilgileri sağlamak ve geliştirmektir.

Tahribatsız Muayene (2 Yıllık) Taban Puanları

Tahribatsız Muayene (2 Yıllık) programına giriş yapmak isteyen öğrenciler, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) belirlenen taban puanlarına ve sıralamalara sahip olmalıdır. Tahribatsız Muayene (2 Yıllık) taban puanları her yıl değişebilir, bu nedenle aşağıda verilen taban puanlar ve sıralamalar güncel değerler olmayabilir. Öğrenciler, başvuracakları üniversitelerin resmi web sitelerinden güncel bilgilere ulaşmalıdır.

Örnek Veri Tablosu: Tahribatsız Muayene (2 Yıllık) Taban Puanları ve Sıralamaları 2023

Üniversite AdıTaban PuanıSıralama
İstanbul Teknik Üniversitesi4301000
Ankara Üniversitesi4101500
Hacettepe Üniversitesi4002000

Tahribatsız Muayene (2 Yıllık) Mezunları İçin Kariyer Olanakları

Tahribatsız Muayene (2 Yıllık) mezunları, işverenler tarafından aranan becerilere sahiptir ve bir dizi endüstride istihdam edilebilirler. Örneğin, otomotiv sektöründe kalite kontrol veya araştırma ve geliştirme departmanlarında çalışabilirler. Ayrıca, gemi inşaatı, havacılık, petrokimya ve enerji sektörlerinde de iş bulma şansları vardır.

Sık Sorulan Sorular

Tahribatsız Muayene nedir?

Tahribatsız Muayene (TM), malzeme ve bileşenlerin kusurlarını tespit etmek ve durumunu değerlendirmek için kullanılan bir test metodu ve teknolojisidir. Bu yöntem, malzemeleri tahrip etmeden, hasar vermeden veya deforme etmeden analiz etme olanağı sağlar.

Tahribatsız Muayene (2 Yıllık) bölümü nedir?

Tahribatsız Muayene (2 Yıllık), tahribatsız muayene teknikleri ve uygulamaları konusunda teorik ve pratik bilgi sağlayan bir programdır. Bu program, öğrencilere tahribatsız muayene yöntemlerinin nasıl kullanılabileceği ve uygulanabileceği konusunda eğitim verir.

Tahribatsız Muayene (2 Yıllık) mezunları nelere katkı sağlar?

Tahribatsız Muayene (2 Yıllık) mezunları, işverenler tarafından aranan becerilere sahiptir ve bir dizi endüstride istihdam edilebilirler. Örneğin, otomotiv sektöründe kalite kontrol veya araştırma ve geliştirme departmanlarında çalışabilirler. Ayrıca, gemi inşaatı, havacılık, petrokimya ve enerji sektörlerinde de iş bulma şansları vardır.Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu