Eğitim Ücretleri

Nişantaşı Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023Nişantaşı Üniversitesi tarafından 2022-2023 yılı için belirlenen öğrenim ücretleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Nişantaşı Üniversitesi ücretleri, Nişantaşı Üniversitesi eğitim ücretleri

Nişantaşı Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022-2023

Nişantaşı Üniversitesi’nde eğitim – öğretim ücrete tabidir. 2022 – 2023 eğitim ve öğretim yılında yıllık öğrenim ücreti KDV hariç;

Tıp Fakültesinde 143.500 TL;

Diş Hekimliği Fakültesinde 134.500 TL;

Pilotaj (Ä°ngilizce) lisans programında 103,000 TL; İç Mimarlık, Psikoloji (Türkçe/Ä°ngilizce), Yeni Medya ve Ä°letişim (Türkçe), Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Havacılık Elektrik ve Elektroniği ve Uçak Bakım ve Onarım lisans programları ile Sağlık Bilimleri Yüksekokulu’na bağlı lisans programlarında 85.500 TL;

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Havacılık Yönetimi (Türkçe/İngilizce), Yeni Medya ve İletişim (İngilizce), Yönetim Bileşim Sistemleri (Türkçe/İngilizce), İngilizce Mütercim ve Tercümanlık, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği (İngilizce), Dijital Oyun Tasarımı, Radyo Televizyon ve Sinema lisans programlarında 67.500 TL;

diğer tüm lisans programlarında ise 51.000 TL’dir.

Meslek Yüksekokulu Ağız ve Diş Sağlığı, Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, Aşçılık, İlk ve Acil Yardım, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri ve Uçak Teknolojisi ön lisans programlarında 58.500 TL;

Adalet, Bilgisayar Programcılığı, Deniz Ulaştırma ve İşletme, Diş Protez Teknolojisi, Diyaliz, Eczane Hizmetleri, Fizyoterapi, Grafik Tasarımı, İç Mekan Tasarımı, Mimari Restorasyon, Optisyenlik, Ortopedik Protez ve Ortez, Odyometri, Patoloji Laboratuvar Teknikleri, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Radyoterapi ve Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri ön lisans programlarında 43.500 TL;

Meslek Yüksekokulu’nun diğer birinci ve ikinci öğretim programlarında ise 34.500 TL’dir.

Pilotaj (İngilizce) programında yer alan zorunlu uçuş dersleri, Üniversitenin anlaşmalı olduğu Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından onaylı, ulusal ve uluslararası standartlar ve kurallar çerçevesinde eğitimleri veren yetkili uçuş okulu tarafından sağlanmaktadır. Öğrenciler, zorunlu uçuş eğitimleri konusunda Pilotaj lisans programına ödedikleri yıllık öğrenim ücretine ilave olarak Üniversitenin anlaşmalı olduğu Uçuş Okulu için uçuş ücreti öderler.

2022 – 2023 akademik yılında Pilotaj programına kaydolan öğrenciler için Uçuş Okulu tarafından belirlenen uçuş ücreti KDV hariç 50.000 EURO’dur. Pilotaj programına kayıt olan burslu öğrenciler için uçuş eğitimi ücreti burs oranı kadar üniversite tarafından karşılanacaktır. Öğrenim ücretine ayrıca KDV dahil edilecektir.

NOT: LÜTFEN TERCİH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DİKKATLİCE KONTROL EDİNİZ. YUKARIDA BELİRTİLEN ÜCRETLER PEŞİN ÜCRETLER OLUP ÜCRETLERDEN BAZILARI KDV DAHİL VE BAZILARI İSE KDV HARİÇ FİYATLARDIR.SİTEMİZDEKİ VERİLER BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. TERCİHLERİNİZİ KESİNLEŞTİRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERİLERİNİ KONTROL EDİNİZ.

Nişantaşı Üniversitesi Bursları, Nişantaşı Üniversitesi Eğitim Ücretleri, Nişantaşı Üniversitesi Ücretleri

Nişantaşı Üniversitesi, birçok disiplinde uzmanlaşmış öğretim üyelerine sahip olan prestijli bir yükseköğretim kurumudur. Eğitim kalitesi ve geniş mezun ağıyla ön plana çıkan üniversite, öğrencilerine sağladığı burs imkanları ile de örnek bir kurumdur.

2022-2023 öğretim yılında Nişantaşı Üniversitesi’ne kayıt yaptırmayı düşünen öğrenciler için önemli bilgiler sunacak bir ders anlatımı yapacağım.

**Başlık** : Nişantaşı Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022-2023

**Giriş**

Nişantaşı Üniversitesi, öğrencilerine yüksek kaliteli eğitim sunarken aynı zamanda ekonomik açıdan da destek olmayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda çeşitli burs imkanları sunan üniversite, öğrencilerin eğitimlerini sürdürmelerini kolaylaştırmaktadır.

**Eğitim Ücretleri**

Nişantaşı Üniversitesi’nde eğitim ücretleri bölümlere göre değişiklik göstermektedir. Aşağıda, bazı bölümlerin ücretlerini bulabilirsiniz:

1. Mühendislik Fakültesi
– Bilgisayar Mühendisliği: 25.000 TL/yıl
– Elektrik-Elektronik Mühendisliği: 24.000 TL/yıl

2. İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi
– İşletme: 22.000 TL/yıl
– Uluslararası İlişkiler: 23.000 TL/yıl

**Burslar**

Nişantaşı Üniversitesi, öğrencilerine burs imkanları sunarak maddi açıdan destek olmayı amaçlamaktadır. Aşağıda, bazı burs seçeneklerini bulabilirsiniz:

1. Başarı Bursu: Her sene en iyi akademik başarı gösteren öğrencilere, %50 oranında burs verilmektedir. Başarı bursu, her yıl yeniden değerlendirilmektedir.

2. Spor Bursu: Spor branşlarında başarılı olan öğrencilere, %30-50 oranında burs verilmektedir. Burs miktarı, sporcu öğrencinin başarısına göre belirlenmektedir.

3. Sosyal Burslar: Maddi durumu iyi olmayan ve sosyal etkinliklere aktif olarak katılan öğrencilere, %25-50 oranında burs verilmektedir. Başvurular, öğrencilerin sosyal etkinliklerdeki katılımlarını gösteren belgelerle yapılmalıdır.

**Sonuç**

Nişantaşı Üniversitesi, öğrencilerin maddi durumlarına bakılmaksızın kaliteli bir eğitim alma imkanı sunmayı hedeflemektedir. Eğitim ücretleri ve burs imkanları ile öğrencilerin başarılarına destek olmayı amaçlayan üniversite, gelecekte için aranan nitelikli mezunlar yetiştirmektedir. Nişantaşı Üniversitesi ile ilgili daha detaylı bilgilere üniversitenin resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bu ders anlatımında, Nişantaşı Üniversitesi’nin 2022-2023 eğitim ücretleri ve burslarına genel bir bakış sundum. Öğrencilerin tercihlerine göre değişiklik gösterebilen ücretler ve burs oranları, üniversitenin sağladığı fayda ve destek imkanlarını vurgulamaktadır. Öğrenciler için karar verme sürecinde bu bilgilere dikkat etmek, geleceklerine doğru adımlar atmaları açısından oldukça önemlidir.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu