Eğitim Ücretleri

Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi tarafından 2022-2023 yılı için belirlenen öğrenim ücretleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi ücretleri, Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi eğitim ücretleri

Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022-2023

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesinde eğitim ücrete tabidir. 2022-2023 eğitim-öğretim yılında üniversitemizdeki eğitim öğrenim ücreti KDV hariç,

Psikoloji ve İç Mimarlık Programları için ücretli 44.400 TL den başlamaktadır.

EĞİTİM ÜCRETİ**
44.400 TL

%50 İNDİRİMLİ (%50 BURSLU)
EĞİTİM ÜCRETİ

ÜCRETLİ

22.200 TL

44.400 TL

BURSLU
(TAM BURSLU)
ÜCRETSİZ

%15
İLK 2 TERCİH BURSU İNDİRİMİ*

%15
İLK 2 TERCİH BURSU İNDİRİMİ*

18.870 TL

37.740 TL

8 TAKSİT ÖDEME İMKANI VEYA PEŞİN ÖDEMEDE %10 İNDİRİM

* 1. tercihinden başlayarak, en az ilk 2 tercihinde KGTÜ programlarını art arda (kesintisiz) tercih eden ve Psikoloji veya İç Mimarlık Bölümlerine yerleşen öğrenciler için tüm indirimli ve ücretli programlarda ilk 2 tercih bursu kapsamında uygulanacak indirim oranı %15’dir. İlk 2 tercih bursuna bağlı söz konusu indirimler mezuniyete kadar geçerliliğini korumakta olup, her yıl eğitim ücretinden aynı oranda indirim uygulanacaktır.
** Ücretlere KDV dâhil değildir. Kayıt döneminde güncel KDV oranı kadar ücretlere ilave edilecektir.

Mühendislik Programları, Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları ile İktisadi ve İdari Programları için ücretli 41.600 TL den başlamaktadır

EĞİTİM ÜCRETİ**
41.600 TL

%50 İNDİRİMLİ (%50 BURSLU)
EĞİTİM ÜCRETİ

ÜCRETLİ

20.800 TL

41.600 TL

BURSLU
(TAM BURSLU)
ÜCRETSİZ

%30
İLK 2 TERCİH BURSU İNDİRİMİ*

%30
İLK 2 TERCİH BURSU İNDİRİMİ*

14.560 TL

29.120 TL

8 TAKSİT ÖDEME İMKANI VEYA PEŞİN ÖDEMEDE %10 İNDİRİM

Mühendislik Programları: Bilgisayar Mühendisliği – Biyomühendislik – Elektrik Elektronik Mühendisliği Endüstri Mühendisliği – Gıda Mühendisliği
İktisadi ve İdari Programlar: Ekonomi – Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik – Yönetim Bilişim Sistemleri
Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları: Bitkisel Üretim ve Teknolojileri – Moleküler Biyoloji ve Genetik
* 1. tercihinden başlayarak, en az ilk 2 tercihinde KGTÜ programlarını art arda (kesintisiz) tercih eden ve KGTÜ ortak programlarına (Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları, İktisadi ve İdari Programlar, Mühendislik Programları) yerleşen öğrenciler için tüm indirimli ve ücretli programlarda ilk 2 tercih bursu kapsamında uygulanacak indirim oranı %30’dur. İlk 2 tercih bursuna bağlı söz konusu indirimler mezuniyete kadar geçerliliğini korumakta olup, her yıl eğitim ücretinden aynı oranda indirim uygulanacaktır.

NOT: LÜTFEN TERCİH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DİKKATLİCE KONTROL EDİNİZ. YUKARIDA BELİRTİLEN ÜCRETLER PEŞİN ÜCRETLER OLUP ÜCRETLERDEN BAZILARI KDV DAHİL VE BAZILARI İSE KDV HARİÇ FİYATLARDIR.SİTEMİZDEKİ VERİLER BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. TERCİHLERİNİZİ KESİNLEŞTİRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERİLERİNİ KONTROL EDİNİZ.

Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Bursları, Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri, Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Ücretleri

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, tarım ve gıda sektörüne uzman yetiştirmek amacıyla önemli bir eğitim kurumudur. Üniversitenin eğitim ücretleri ve bursları, öğrencilerin eğitimlerini sürdürebilmeleri ve finansal olarak desteklenmeleri için önemli bir konudur. Bu yazıda, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nin 2022-2023 eğitim ücretleri ve bursları hakkında detaylı bir şekilde bilgi vereceğim.

# Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nde lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için eğitim ücretleri yıllık olarak belirlenir. Üniversitenin eğitim ücretleri, her yıl güncellenmekte olup, 2022-2023 eğitim yılı için aşağıdaki şekildedir:

– Tarım ve İnsan Bilimleri Fakültesi: Yıllık 10.000 TL
– Mühendislik Fakültesi: Yıllık 12.000 TL
– İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: Yıllık 8.000 TL
– Veteriner Fakültesi: Yıllık 15.000 TL

Lisans eğitimi dışında yüksek lisans ve doktora programlarında da eğitim ücretleri farklılık gösterir. Bu programlarda eğitim almak isteyen öğrencilerin ücretleri ilgili fakülteler tarafından belirlenir ve duyurulur.

# Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Bursları

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, başarılı ve maddi durumu yetersiz olan öğrencilere destek olabilmek amacıyla birçok burs imkanı sunmaktadır. Bu burslar, öğrencilerin eğitim ücretlerini karşılamak ve maddi açıdan rahatlatmak için önemli bir kaynaktır. Üniversitenin verdiği burs türleri ve başvuru koşulları aşağıda yer almaktadır:

1. Akademik Başarı Bursu: Her yılın sonunda belirli bir not ortalamasını tutturan öğrencilere verilen bir burs türüdür. Bu burs, her fakülte için ayrı ayrı değerlendirilir ve öğrencilere başarı sıralamasına göre verilir. Başvuru için öğrencilerin ilgili fakültenin belirlediği şartları sağlaması gerekmektedir.

2. Sosyal Burslar: Maddi durumu yetersiz olan ve sosyal kaynaklı destek ihtiyacı olan öğrencilere verilen bir burs türüdür. Bu burs, öğrencilerin sosyal ve ekonomik durumları göz önünde bulundurularak değerlendirilir. Başvuru için öğrencilerin Üniversite tarafından belirlenen başvuru tarihlerinde gerekli belgeleri tamamlamaları gerekmektedir.

3. Spor Bursları: Üniversitenin spor kulüplerinde aktif olan öğrencilere verilen bir burs türüdür. Bu burs, öğrencilerin spor alanında başarılı olmaları ve kulüp faaliyetlerine aktif olarak katılmaları şartına bağlıdır. Başvuru için öğrencilerin ilgili spor kulüplerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, öğrencilere çeşitli burs imkanları sunarak eğitimlerine destek olmayı hedeflemektedir. Burslar, öğrencilerin maddi kaynaklı sıkıntılarını gidermek ve eğitimlerine odaklanmalarını sağlamak için önemli bir yardımcı kaynaktır.

Bu yazıda Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nin 2022-2023 eğitim ücretleri ve bursları hakkında bilgi verdik. Eğitim ücretleri ve burslar, öğrencilerin tercih sürecinde önemli bir etkendir ve karar verirken bu konuları göz önünde bulundurmak önemlidir.

Kaynaklar:
– Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Resmi Web Sitesi

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu