Üniversiteler

Girne Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023Girne Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2023

Girne Üniversitesi tarafından 2022-2023 yılı için belirlenen öğrenim ücretleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Girne Üniversitesi ücretleri, Girne Üniversitesi eğitim ücretleri

Girne Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022-2023

Girne Üniversitesi’nde tüm hizmetler (Pilotaj Uçuş Eğitim Ücreti hariç) Türk Lirasıdır. Burssuz programların yıllık eğitim ücreti; Pilotaj Programı, Uçak Mühendisliği Programı, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Hemşirelik programı ve Meslek Yüksekokulları hariç, 67.320 TL’dir.

Pilotaj Programı yıllık eğitim ücreti 107.000TL ve uçuş eğitim ücreti yıllık 12,000 € (Euro)’dur. Uçuş eğitimi ücreti burslu öğrenciler için kılavuz burs oranı kadar üniversitemiz tarafından karşılanacaktır. Geçerli mazereti olmadan teorik veya uçuş derslerinden tekrar talebi olması halinde burslu öğrenciler de talep ettikleri hizmetin ücretini ödemekle yükümlüdür. Uçak Mühendisliği Programı yıllık eğitim ücreti, 79.750 TL’dir.

Hukuk Fakültesi yıllık eğitim ücreti 69.750 TL’dir.

Tıp Fakültesi yıllık eğitim ücreti 136.950 TL’dir.

Diş Hekimliği Fakültesi yıllık eğitim ücreti 117.975 TL’dir.

Hemşirelik Programı ve Meslek Yüksekokulu Programları yıllık eğitim ücreti 63.720 TL’dir.

İngilizce Hazırlık Okulu burssuz eğitim ücreti; Uçak Mühendisliği Programı ve Pilotaj Programı hariç, program eğitim ücreti ile aynıdır. Uçak Mühendisliği Programı ve Pilotaj Programı İngilizce Hazırlık eğitim ücreti yıllık 79.750 TL’dir.

Eğitim ücretlerine ve uçuş eğitim ücretine 5% KDV, 1250 TL kayıt ücreti (sadece ilk kayıt esnasında), 1250 TL öğrenci hizmet bedeli (dönemlik) dahil değildir. Eğitim ücretleri ve burslar her yıl değişkenlik göstermektedir.

 

Girne Üniversitesi Bursları, Girne Üniversitesi Eğitim Ücretleri, Girne Üniversitesi Ücretleri

Girne Üniversitesi’nde 2022-2023 eğitim öğretim yılı için eğitim ücretleri açıklanmıştır. Buna göre, lisans programlarında yıllık eğitim ücreti 10.000 USD olarak belirlenmiştir. Önlisans programlarında ise yıllık eğitim ücreti 8.000 USD’dir.

Üniversitemizde öğrencilere çeşitli burs olanakları sunulmaktadır. İlk olarak Başarı Bursu verilmektedir. Başarı Bursu, her yıl akademik başarı gösteren öğrencilere verilen bir burs programıdır. Bu bursa hak kazanan öğrencilerin eğitim ücretinin %25’i karşılanır. Başarı Bursu başvurusu, her yıl belirli bir tarihte alınır ve değerlendirme sonucunda burs alan öğrenciler belirlenir.

Bunun yanı sıra, Girne Üniversitesi olarak sosyal yardım bursları da sunmaktayız. Bu burslar, maddi durumu zor olan ve ihtiyaç sahibi öğrencilere verilmektedir. Sosyal yardım bursu, eğitim ücretinin %50’sini karşılamaktadır. Başvurular, burs komisyonu tarafından değerlendirilir ve burs alan öğrenciler belirlenir.

Öğrencilerimize sunulan bir diğer burs olanak ise spor bursudur. Spor bursu, üniversitenin spor branşlarında başarı gösteren ve kulüp takımlarında yer alan öğrencilere verilmektedir. Spor bursu ile öğrencilerin eğitim ücretinin %50’si karşılanmaktadır. Başvurular antrenörler tarafından değerlendirilir ve burs alan öğrenciler belirlenir.

Girne Üniversitesi’nde eğitim ücretleri ve burs olanakları hakkında daha detaylı bilgiler için üniversitenin resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Önemli yerlere vurgu yapmak için HTML bold tagı kullanabilirsiniz. Bu şekilde belirli kısımları daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

Benzer şekilde başlıkları kalın yapmak için de HTML’de h1, h2, h3 gibi başlık etiketlerini kullanabilirsiniz. Bu sayede başlıklar belirgin bir şekilde göze çarpar.

Tablolara örnek verecek olursak, aşağıda eğitim ücretleri ve burslar tablosunu gösteriyorum.

Eğitim Ücretleri

ProgramÖğrenim DiliYıllık Ücret
LisansTürkçe/İngilizce10.000 USD
ÖnlisansTürkçe/İngilizce8.000 USD

Burs Olanakları

Burs TürüKapsamı
Başarı Bursu%25
Sosyal Yardım Bursu%50
Spor Bursu%50

Umarım bu açıklama ve örnekler size yardımcı olur. Girne Üniversitesi’nde eğitim ücretleri ve burs olanakları hakkında daha fazla bilgi almak için üniversitenin resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu