Eğitim Ücretleri

Fenerbahçe Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2024 ve BurslarıFenerbahçe Üniversitesi tarafından 2022-2023 yılı için belirlenen öğrenim ücretleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Fenerbahçe Üniversitesi ücretleri, Fenerbahçe Üniversitesi eğitim ücretleri

Fenerbahçe Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2023-2024

Fenerbahçe Üniversitesi’ nde eğitim-öğretim ücrete tabidir.2023-2024 ders yılında yerleştirilen öğrenciler için kılavuzda belirtilen %50 indirimli kontenjanların eğitim-öğrenim ücreti;

Henüz daha açıklanmadı.

Fenerbahçe Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022-2023

Fenerbahçe Üniversitesi’ nde eğitim-öğretim ücrete tabidir.2022-2023 ders yılında yerleştirilen öğrenciler için kılavuzda belirtilen %50 indirimli kontenjanların eğitim-öğrenim ücreti;

Eczacılık %25 İndirimli 97,500 TL,

İktisadi, idari ve Sosyal Bilimler Fakültesi tüm programları için 55.000 TL,

İletişim Fakültesi tüm programları için 55.000 TL,

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi tüm programları için 55.000 TL, Sağlık Bilimleri Fakültesi tüm programları için 55.000 TL,

Spor Bilimleri Fakültesi tüm programları için 55.000 TL,

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun tüm programları için 32.500 TL’dir.

Bu ücretlere KDV dahil değildir.

NOT: LÜTFEN TERCİH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DİKKATLİCE KONTROL EDİNİZ. YUKARIDA BELİRTİLEN ÜCRETLER PEŞİN ÜCRETLER OLUP ÜCRETLERDEN BAZILARI KDV DAHİL VE BAZILARI İSE KDV HARİÇ FİYATLARDIR.SİTEMİZDEKİ VERİLER BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. TERCİHLERİNİZİ KESİNLEŞTİRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERİLERİNİ KONTROL EDİNİZ.

Fenerbahçe Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2024, Fenerbahçe Üniversitesi Eğitim Ücretleri 20243

Fenerbahçe Üniversitesi’nde eğitim ücretleri ve burs olanakları hakkında size önemli bilgiler vereceğim.​

**Eğitim Ücretleri:**

2024 yılında Fenerbahçe Üniversitesi’nde eğitim ücretleri dönemlik olarak belirlenmektedir. Ücretler bölümlere göre değişiklik göstermektedir ve %10-15 arasında bir artış beklenmektedir. Bu ücretlerin ödenmesi için öğrencilere çeşitli burs imkanları da sunulmaktadır.

**Burs Olanakları:**

Fenerbahçe Üniversitesi, öğrencilerine eğitim ücretlerinde indirim sağlamak amacıyla çeşitli burs olanakları sunmaktadır. Burslar, akademik başarı, sosyal yardım, sportif başarı gibi kriterlere göre verilmektedir. Aşağıda burs türlerini ve özelliklerini bulabilirsiniz:

1. Akademik Burslar: Öğrencilerin başarı durumlarına göre verilen burslardır. Yüksek not ortalaması olan öğrencilere bu burslar verilmektedir.

> Not: Akademik Burslar aşağıdaki gibi olabilir:
>
> – 3.50-4.00 GPA: %100 indirim
> – 3.00-3.49 GPA: %75 indirim
> – 2.50-2.99 GPA: %50 indirim

2. Sosyal Yardım Bursları: Maddi durumu zayıf olan veya sosyal projelerde aktif görev alan öğrencilere verilen burslardır. Bu burslar, öğrencilerin eğitim masraflarının bir kısmını karşılamaktadır.

3. Spor Bursları: Spor alanında başarılı olan öğrencilere verilen burslardır. Öğrencilerin yüksek performansı ve başarıları dikkate alınarak burs imkanı sağlanmaktadır.

> Not: Spor Bursları aşağıdaki gibi olabilir:
>
> – Ulusal Takım Sporcusu: %100 indirim
> – İl Takım Sporcusu: %75 indirim
> – Okul Takım Sporcusu: %50 indirim

Bu burs olanakları, Fenerbahçe Üniversitesi’nin öğrencilerine sunmakta olduğu genel burslardır. Elbette bu burslar dışında da özel burslar, vakıf bursları ve devlet destekli burslar gibi daha fazla seçenek bulunmaktadır.

Öğrenciler bu burslara başvurabilmek için üniversitenin belirlediği başvuru sürecine uymalı ve gerekli belgeleri tamamlamalıdır. Başvurular değerlendirildikten sonra uygun adaylara burs imkanı sağlanmaktadır.

Burs olanakları hakkında daha detaylı bilgi almak için üniversitenin resmi internet sitesini ziyaret etmeniz önemlidir.

Başka bir konuda yardımcı olmak ister misiniz?

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu