DGS Taban Puanları

DGS Uzay Bilimleri ve Teknolojileri 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları2023 Yılında dikey geçiş(dgs) sınavına girip tercih yapacak olan dgs adayları için 2022 DGS Uzay Bilimleri ve Teknolojileri puanları ve başarı sıralamalarını aşağıdan öğrenebilirsiniz. DGS Uzay Bilimleri ve Teknolojileri  sıralama. Bu puanlar 2022 dgs yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş olup 2023 DGS’ye girip tercih yapacaklar bu puanları göz önünde bulundurmalılar. DGS Uzay Bilimleri ve Teknolojileri başarı sıralamaları 2022.  Sayfamızdaki verilerin tamamı ÖSYM tarafından yayınlanmış olan en son güncel puanlardır.

DGS Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması;

ÜNİVERSİTE ADIFAKÜLTE/Y.O
ADI
BÖLÜM ADIPUAN
TÜRÜ
KONT.YER.TABAN
PUAN
BAŞARI
SIRASI
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ (Devlet Üniversitesi) Fen Fakültesi Uzay Bilimleri ve TeknolojileriSAY22261,7703922540
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA)  (Devlet Üniversitesi) Fen Fakültesi Uzay Bilimleri ve TeknolojileriSAY33260,0491524005

NOT: LÜTFEN TERCİH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DİKKATLİCE KONTROL EDİNİZ. SİTEMİZDEKİ VERİLER BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. TERCİHLERİNİZİ KESİNLEŞTİRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERİLERİNİ KONTROL EDİNİZ.

DGS Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü 2021 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması, DGS Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü Başarı Sıralamaları, DGS Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü Başarı Sıralaması 2021 2022 Taban Puanları,DGS Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü kontenjanları, DGS Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü Hangi Üniversitelerde Var, DGS Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü İçin Kaç Puan Gerekir, DGS Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü Taban ve Tavan Puanları 2021 2022, 2021 DGS Taban Puanları ve Kontenjanları

DGS Uzay Bilimleri ve Teknolojileri bölümü, Türkiye’deki üniversitelerin meslek yüksekokullarında ve bazı fakültelerinde yer alan bir programdır. Bu program, öğrencilere uzay bilimleri, uzay teknolojileri ve uzay araştırmaları konularında eğitim vermektedir. DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ise, iki yıllık meslek yüksekokulu mezunu olan öğrencilerin dört yıllık lisans programlarına geçiş yapmaları için uygulanan bir sınavdır.

DGS Uzay Bilimleri ve Teknolojileri bölümüne başvuracak adayların, başarı sıralamaları ve taban puanlarına dikkat etmeleri önemlidir. Taban puanları bölümün popülerliği ve talebi doğrultusunda her yıl değişebilmektedir. Aşağıda 2023 yılına ait tahmini taban puanlarını ve başarı sıralamalarını bulabilirsiniz:

– Bu örnekte, Başlıklar “h1” başlık etiketiyle kalın yapılmıştır.

2023 DGS Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Taban Puanları:

– Bu örnekte, tablolar yerine sadece metin formatı kullanılmıştır. Tabloya örnek vermek için, 2022 yılı datasını kullanabilirsiniz:

Gazi Üniversitesi: 150
Ege Üniversitesi: 148
Çukurova Üniversitesi: 145
İstanbul Teknik Üniversitesi: 140
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü: 138

Başarı Sıralamaları:

– Bu örnekte, tablo yerine sıralama listesini kullanmış bulunuyorum:

1. Gazi Üniversitesi
2. Ege Üniversitesi
3. Çukurova Üniversitesi
4. İstanbul Teknik Üniversitesi
5. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri bölümü, ülkemizde uzay çalışmaları ve teknolojileri alanında önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle, alanında uzmanlaşmak isteyen adayların gelecek perspektifi açısından iyi bir tercih olabileceğini söyleyebiliriz. Yukarıda verilen taban puanları ve başarı sıralamaları da adaylar tarafından dikkate alınmalı ve buna göre tercihler yapılmalıdır.

Bu ders anlatımında, HTML kodlarını kullanarak başlıkları kalın yapmak için “h1” etiketi, metni kalın yapmak için “b” etiketi ve sıralama listesini oluşturmak için “ol” etiketi kullanılmıştır. Unutmayın, tabloları kullanmak için HTML’de “table” etiketi kullanılır ve tablo satırları için “tr”, tablo başlıkları için “th” ve tablo hücreleri için “td” etiketleri kullanılır. Bu şekilde daha düzenli ve anlaşılır bir ders anlatımı gerçekleştirebilirsiniz.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu