DGS Taban Puanları

DGS Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları2023 Yılında dikey geçiş(dgs) sınavına girip tercih yapacak olan dgs adayları için 2022 DGS Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği puanları ve başarı sıralamalarını aşağıdan öğrenebilirsiniz. DGS Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği  sıralama. Bu puanlar 2022 dgs yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş olup 2023 DGS’ye girip tercih yapacaklar bu puanları göz önünde bulundurmalılar. DGS Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği başarı sıralamaları 2022.  Sayfamızdaki verilerin tamamı ÖSYM tarafından yayınlanmış olan en son güncel puanlardır.

DGS Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması;

ÜNİVERSİTE ADIFAKÜLTE/Y.O
ADI
BÖLÜM ADIPUAN
TÜRÜ
KONT.YER.TABAN
PUAN
BAŞARI
SIRASI
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet Üniversitesi) Turizm Fakültesi Seyahat İşletmeciliği ve Turizm RehberliğiEA44212,25473149097
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ (Devlet Üniversitesi) Turizm Fakültesi Seyahat İşletmeciliği ve Turizm RehberliğiEA55194,72287219889

NOT: LÜTFEN TERCİH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DİKKATLİCE KONTROL EDİNİZ. SİTEMİZDEKİ VERİLER BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. TERCİHLERİNİZİ KESİNLEŞTİRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERİLERİNİ KONTROL EDİNİZ.

DGS Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü 2021 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması, DGS Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü Başarı Sıralamaları, DGS Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü Başarı Sıralaması 2021 2022 Taban Puanları,DGS Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü kontenjanları, DGS Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var, DGS Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü İçin Kaç Puan Gerekir, DGS Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü Taban ve Tavan Puanları 2021 2022, 2021 DGS Taban Puanları ve Kontenjanları

DGS Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği bölümü, turizm sektöründe çalışmak isteyenler için oldukça önemli bir eğitim alanıdır. Bu bölümde öğrenilen bilgilerle turizm sektörünün farklı yönleri, seyahat işletmeleri yönetimi ve turizm rehberliği konularında uzmanlaşma imkanı sağlanmaktadır. Peki, bu bölüm için 2023 yılında taban puanlar ve başarı sıralamaları nasıl olmuştur?

HTML
HTML (Hyper Text Markup Language), web sitelerinin oluşturulmasında kullanılan bir işaret dili olarak bilinir. Bu dili kullanarak web sayfalarındaki metinleri ve etiketleri belirleyebilir, başlıkları vurgulayabilir ve tabloları oluşturabiliriz.

Başlıklar
HTML’de başlıkları belirlemek için

,

,

,

,

ve

etiketlerini kullanabiliriz. Bu etiketler, metnin boyutunu ve önemini belirlemek için kullanılır. Örneğin:

Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği

Bu başlık, en büyük ve en önemli başlık olarak kabul edilir. “

,

,

,

ve

” etiketleri ise sırasıyla biraz daha küçük ve önemi azalmış başlıklar olarak kabul edilir.

Tablolar
HTML’de tabloları oluşturmak için

etiketi kullanılır. Tablolar, verileri düzenli bir şekilde göstermek için kullanılır ve genellikle sütunlardan ve satırlardan oluşur. Örneğin:

Üniversite Bölüm Taban Puanı Başarı Sıralaması
Üniversite 1 Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği 350 5000
Üniversite 2 Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği 325 7000

Bu örnek tabloda, üniversitelerin seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği bölümü için taban puanları ve başarı sıralamaları görülmektedir. Tablonun başlıkları kalın ve vurgulu olarak görüntülenir.

DGS Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği bölümünün 2023 taban puanları ve başarı sıralamaları üniversiteler arasında farklılık gösterebilir. Yukarıda verilen örnek tablo ise temsilidir ve gerçek verileri yansıtmamaktadır. Her bir üniversitenin bu bölüm için belirlediği taban puanlarını ve başarı sıralamalarını öğrenmek için ilgili üniversitelerin resmi web sitelerini kontrol etmek gerekmektedir.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu