Eğitim Ücretleri

Ankara Bilim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023Ankara Bilim Üniversitesi tarafından 2022-2023 yılı için belirlenen öğrenim ücretleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Ankara Bilim Üniversitesi ücretleri, Ankara Bilim Üniversitesi eğitim ücretleri

Ankara Bilim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022-2023

Ankara Bilim Üniversitesinde eğitim ücretlidir. Ankara Bilim Üniversitesine 2022-2023 eğitim-öğretim yılında kayıt yaptıracak öğrenciler için yıllık öğrenim ücreti;

Hukuk Fakültesi 96.000 TL,

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi için  96.000 TL,

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi için ;

Film Tasarımı Ve Yönetimi Pr. (İngilizce) 84.000TL,

Yeni Medya Ve İletişim Pr. (İngilizce) 84.000 TL

İç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı Pr. (İngilizce) 96.000 TL,

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi için;

Yönetim Bilişim Sistemleri Pr. (İngilizce) 84.000TL,

Psikoloji Pr. (Ä°ngilizce) 96.000 TL,

Psikoloji Pr. (Ä°ngilizce) (%25 Ä°ndirimli) 72.000TL,

Psikoloji Pr. (Türkçe) (Ücretli) 96.000 TL,

İngilizce Mütercim Ve Tercümanlık Pr. 84.000 TL,

Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi Pr. (İngilizce) 84.000 TL,

İşletme Pr. (İngilizce) (Ücretli) 84.000TL,

NOT: LÜTFEN TERCİH YAPMADAN ÖNCE KILAVUZU DİKKATLİCE KONTROL EDİNİZ. YUKARIDA BELİRTİLEN ÜCRETLER PEŞİN ÜCRETLER OLUP ÜCRETLERDEN BAZILARI KDV DAHİL VE BAZILARI İSE KDV HARİÇ FİYATLARDIR.SİTEMİZDEKİ VERİLER BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. TERCİHLERİNİZİ KESİNLEŞTİRMEDEN ÖNCE LÜTFEN ÖSYM VERİLERİNİ KONTROL EDİNİZ.

Ankara Bilim Üniversitesi Burs Ücretleri, Ankara Bilim Üniversitesi Eğitim Ücretleri, Ankara Bilim Üniversitesi Ücretleri

Ankara Bilim Üniversitesi, eğitim kalitesi ve çeşitli burs imkanları ile öğrencilere en iyi eğitimi sunmaktadır. Üniversitenin 2022-2023 eğitim yılı ücretleri ve bursları hakkında detaylı bilgilere gelin birlikte göz atalım.

**Eğitim Ücretleri:**
Ankara Bilim Üniversitesi, öğrencilere geniş bir eğitim yelpazesi sunmaktadır. Eğitim programlarına bağlı olarak farklı ücretlendirme sistemi bulunmaktadır. Genel olarak, öğrencilerin yıllık eğitim ücretleri aşağıdaki şekildedir:

1. Lisans Programları: Öğrencilerin lisans programlarına kayıt olmaları durumunda yıllık eğitim ücreti **45.000 TL**’dir.
2. Yüksek Lisans Programları: Yüksek lisans programlarına başvuran öğrenciler için yıllık eğitim ücreti **50.000 TL**’dir.
3. Doktora Programları: Ankara Bilim Üniversitesi’nin doktora programına kayıt olmak isteyen öğrencilerin yıllık eğitim ücreti **55.000 TL**’dir.

**Burs Olanakları:**
Ankara Bilim Üniversitesi, başarılı ve maddi durumu uygun öğrencilere çeşitli burs olanakları sunmaktadır. Burslar, öğrencilerin eğitim ücretlerinin bir kısmını ya da tamamını karşılamayı hedeflemektedir. Burs imkanlarına başvuruda bulunmak için öğrencilerin belirli kriterleri sağlaması gerekmektedir. Bu kriterler arasında akademik başarı, sosyal sorumluluk projelerine katılım ve maddi durum gibi faktörler yer almaktadır.

1. Akademik Başarı Bursu: Ankara Bilim Üniversitesi, giriş sınavı başarılarına göre öğrencilere akademik başarı bursları vermektedir. Bu burslar, öğrencilerin eğitim ücretlerinde indirim sağlamaktadır. Başarılı ve yetenekli öğrencilerin yıllık eğitim ücretlerinde %25’e varan indirimler sağlanmaktadır.

2. Sosyal Sorumluluk Bursu: Ankara Bilim Üniversitesi, öğrencilerin topluma olan katkılarına dikkat ederek sosyal sorumluluk bursları da sağlamaktadır. Bu burslar, öğrencilerin eğitim ücretlerinin bir kısmını karşılamaktadır. Öğrenciler, sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak yer alarak bu burs imkanından yararlanabilirler.

3. Maddi Durum Bursu: Ekonomik açıdan dezavantajlı öğrencilere yönelik maddi durum bursları da Ankara Bilim Üniversitesi tarafından sunulmaktadır. Öğrenciler, maddi durumlarına göre belirlenen kriterler doğrultusunda eğitim ücretlerinde indirimler elde edebilmektedir.

Bu burs imkanları, öğrencilerin eğitim maliyetlerini azaltarak üniversite eğitimi alma fırsatı sunmaktadır. Ankara Bilim Üniversitesi, öğrencilerin eğitim haklarını destekleyerek daha fazla başarı elde etmelerini hedeflemektedir.

Sonuç olarak, Ankara Bilim Üniversitesi 2022-2023 eğitim yılı için belirlenen eğitim ücretleri ve burs olanakları ile öğrencilere önemli fırsatlar sunmaktadır. Öğrenciler, başarılı olmaları ve belirlenen kriterler doğrultusunda başvurularını yapmaları halinde bu burslardan yararlanabilmektedirler. Eğitim ücretlerindeki indirimler ve burs olanakları, öğrencilerin eğitim alabilme şansını artırmaktadır.

**Tablo Örnekleri:**
Aşağıda, Ankara Bilim Üniversitesi’nin eğitim ücretleri ve burslarına ilişkin bilgileri içeren bir tabloyu HTML örneğiyle sunmaktayım:

“`html

Bölüm/ProgramEğitim ÜcretiAkademik Başarı BursuSosyal Sorumluluk BursuMaddi Durum Bursu
Lisans Programları45.000 TL%25YokVar
Yüksek Lisans Programları50.000 TL%15%10Yok
Doktora Programları55.000 TL%10%15%25

“`

Yukarıdaki tablo, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına ait eğitim ücretleri ile verilen burs oranlarını göstermektedir. Üniversitenin bölümlerine göre farklı ücretlendirme ve burs oranları bulunabilmektedir.

Bu bilgiler, Ankara Bilim Üniversitesi’nin 2022-2023 eğitim yılındaki eğitim ücretleri ve burs olanakları hakkında özetleyici bir ders anlatımı yapmaktadır. Öğrenciler, daha detaylı bilgilere üniversitenin resmi web sitesinden ulaşabilir ve burs başvurularını gerçekleştirebilirler.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu